Skocz do zawartości

[e36] dziwna usterka w dziwnych okolicznosciach ;]


kucharros

Rekomendowane odpowiedzi

witam moj problem jest dosc dziwny kupilem kupejke do robienia silnik m50b20 vanos ;] generalnie stala bez odpalania z miesiac malowanie itp wnetrze. nadszedl czas na silnik(zaznacze ze jak jechalem do domu z pod poznania bylo ok chodzil idealnie) ale chcialem dla pewnosci zrobic pare zeczy kosmetycznych typu pare uszczelek itp bo gdzie niegdzie sie pocil. a wiec do zeczy,wymienilem plyn wspomagania odpalilem silnik po miesiacu prawie a tu vanos chodzi jak traktor i pojawil sie dziwny wyciek, cos cieknie na kolektor wydechowy i sie kopci jak z pod maski jak by sie palilo, zadnych plynow nie ubywa :| no coz zrobilem vanos odpalam silnik po zrobieniu vanosa i wtryski chodza jak by ktos na cymbalkach gral i wyciek nadal jest ktos moze wie czego moglby byc przyczyna?? wyczytalem ze wtryski moga cykac przez uszkodzony czujnik walka wymienilem go na orginal siemensa. i dalej to samo.(czy musze jechac na komputer zeby nowy czujnik chodzil jak nalezy) wymienilem tez na inna listwe wtryskowa bo miaelm taka na zbyciu(juz pare beemek mialem i jeszcze takie przypadku nie)m wiec juz nie bardzo wiem co jest nie tak zaznacze ze strasznie kopci na bialo.

 

moje pyt brzmi czy mogla uszczelka pojsc sama od siebie pod glowica? czy ten wyciek moze byc przez to ze wtryski leja?? i podjechaniu na komputer wszystko ustanie. wiem l;epiej podjechac ale chwilowo nie mam takiej mozliwosci , mam nadzieje ze ktos mnie zrozumie i cos pomoze pozdro.

 

aha jeszcze jedno gdy go rozkrecalem w swiecach mialem kupe jakby oleju, w tych otworach ale to raczej przez uszczelki od zaworow wymienione i z tym jest okej jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz na pw bo ja i tak malo siedze przed komputerem a tu bede odpisywal w miare mozliwosci. praca garaz itd :D czy ktos jeszcze ma jakieś propozycje odnosnie moich dolegliwości ? ;D

 

 

 

witam odswiezam:D poniewaz zostalo zdiagnozowane ze to jednak glowica lub uszczelka jeszcze nie wiem ale mleko w oleju jest ;] dziwne... moje kolejne pyt. na co warto zwrocic jeszcze uwage jak juz sciagne glowice? bo chce zrobic to sam. co warto jesszcze zrobic np z dolem silnika. bo ze uszczelki itp to wiem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.