Skocz do zawartości

Kontrolka ładowania


MarceL523

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam samochód bmw e39 96r. 523i

Od kilku dni mam problem z niechcącą zgasnąć kontrolką ładowania

Nie pomogła wymiana regulatora a ładowania mierzone zarówno na alternatorze jak i na kablach przy aku wynisi 14.2 - 14.4 także książkowe

CO zauważyłem że mam przepalony bezpiecznik numer 15 i szybko go wymieniłem a to co się stało to jeszcze szybciej sie znowu spalił :D

 

Czy może ktoś wie co może być powodem przepalającego się bezpiecznika i czy ten własnie bezpiecznik odpowiada za to że cały czas pali się kontrolka ładowania ?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

 

Pozdrawiam

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik F15 chroni rowniez obwod alternatora, czyli przyplatalo sie jakies zwarcie w czasie montazu.

Zabezpiecza cienki przewod zielono/bialy dochodzacy do regulatora napiecia na wtyczke X6524 - pin 1 z 3-ch pinow.

Moze przewod zostal "przyszczypany", badz regulator jest do bani.

Moze tez cos sie dziac z diodami pomocniczymi alternatora, ale wtedy byloby slabe ladowanie.

Czy masz czujnik poziomu oleju (wystepuje z wyswietlaczem alfanumerycznym na zegarach)? Czesto robi sie tam zwarcie, a bezpiecznik jest tez po drodze do tego czujnika.

Ow czujnik siedzi w dolnej czesci miski olejowej. Jak go masz, to sprawdz stan przewodow i zlacza. Bywa, ze nakituje sie tam wody, szczegolnie jezeli nie masz dolnych oslon silnika.

Edytowane przez >Arecki<

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam że coś w tym moze być

Kontrolka świeci się w całym zakresie obrotów a co do tego czujnika to teraz bardzo prawdopodobne mi sie to wydaje bo kłopoty się zaczęły w czasie jazdy w dość dużej ulewie wtedy zaczeła się palić i do dziś nie zgasła także zaraz w poniedziałek zaczne od tego

A osłony pod spodem rzeczywiście nie ma

 

Dzięki wielkie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.