Skocz do zawartości

320i i swap czy 328i


Marcin-ziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, albo tematy, które znalazłem są już stare. Chodzi o to, że zamierzam kupić BMW E36 najchętniej w silniku 328i, ale z tego co zacząłem szukać to ciężko zdobyć dobry zdrowy egzemplarz. Dlatego zastanawiam się czy nie lepiej kupić bmw z silnikiem 2 litry i zrobić swapa. Bardzo proszę o poradę. Chciałbym się też was spytać czy jest możliwe kupić zadbane coupe 328 za cenę między 15-20 tys. Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam już drugie 328 i na początku też się zastanawiałem nad swapem ale sam silnik ok 3tys zł do tego dolicz resztę. A tu masz fajne sztuki

http://moto.allegro.pl/bmw-e36-328-m-pakiet-i2723326714.html

 

http://otomoto.pl/bmw-328-gs-vadery-mpakiet-3tlg-C26364514.html

Na allegro jest ich sporo i bez kitu polecam ten silniczek> :cool2:

Edytowane przez jarek328
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to też zależy, jeżeli ma bdb stan tej 320 i sprawne ręce i trochę wiedzy, to swapa zrobi samemu, a koszt części + wartość 320 będą mniejsze bądź porównywalne do kupna 328, przy czym będzie pewny tego samochodu, bo go zna. Kwestia tylko znaleźć dobry silnik i resztę za rozsądne pieniądze i najlepiej robić samemu.

 

jak to 320 jest w stanie średnim, to wtedy rzeczywiście nie pchałbym się w swapa tylko sprzedawał za tyle ile się da, dołożył i kupił 328 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie kwestia samego silnika tylko całego napędu skrzynia sprzęgło most od 320 może nie wytrzymać 193km do tego chyba też i wydech. Ewentualnie można poszukać dawce anglika najlepiej z rozbitą budą żeby tylko napęd był sprawny i brać się za przekładanie, ale to już lepiej wziąć kalkulator i przeliczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie do tego tematu przymierzałem, mam m50b20 z lpg, mieszkam w angli kupiłem dawce 328 za 500f moj majster krzyknoł 1500 zl za robote plus jeszcze jakis 1000 za gazownie wyszło mnie ze wyjdzie to jakies 5k plus do tego mozna duzo gratow oddsprzedac :)

generalnie zrezygnowałem z pomysłu i zbieram na e46 :D ale jesli miał bym wybierac to odrazu bym kupił 328 bez zbednej zabawy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. A ile myślicie, że muszę wydać na porządne 328i coupe? Mam do przeznaczenia maksymalnie tyle ile napisałem, ale wiadomo, że chciałbym kupić jak najtaniej.

 

Mysle ze 15 tys. to rozsadna cena za zadbany egzemplasz, wiadomo ze sa cacuszka za 20 tys ale nie przeznaczył bym tyle na e36 :)

 

Autka z drugiego postu wydaja sie byc ok i zadbane i mieszcza sie w twoim przedziale cenowym

 

http://moto.allegro.pl/bmw-e36-328-m-pakiet-i2723326714.html --- piekna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.