Skocz do zawartości

Zbiornik paliwa benzyna


lukas_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum BMW-KLUB i powoli wgryzam się w formę ... Ale do rzeczy zająłem się "postawieniem na koła" BMW 730 z 87r benzyna. Przeprowadzam w niej różnego rodzaju remonty od blacharki po elektrykę. Obecnie mam dość poważny problem ponieważ zbiornik paliwa jaki był przy aucie skorodował. Używka którą udało mi się kupić pomimo zapewnień, że będzie ok również przyszła skorodowana. W tym momencie nie znam nikogo kto mógłby takowy zbiornik odsprzedać, a muszę uruchomić pojazd na zimę aby móc go swobodnie przestawić. Będę teraz składał silnik i układ paliwowy ale bez zbiornika wszytko na nic.

 

Pytanie brzmi czy jest szansa na zainstalowanie zbiornika najlepiej wraz z pompą i pomiarem poziomu paliwa z innego modelu, może z jakiejś młodszej BMW?

 

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kombinować możesz z mniejszymi od e34, pewnie wejdą, a były wypuszczane do 96 roku. Te zbiorniki mają tą wadę, że jak są wyciągnięte z auta i popada na nie deszcz to gniją w momencie. To samo tyczy się dużo nowszych, na przykład od e38. Zatem ja bym szukał z rozbiórki, ale takiego, który jeszcze jest na aucie.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za radę, te informacje to dla mnie bardzo dużo. Staram się "nadrobić zaległości" z wiedzy o BMW ale sporo tego :)

Powiedzieć muszę, że odkąd kpiłem ten pojazd i przy nim dłubię to nieco inaczej podchodzę do tematu motoryzacji. Do tej pory głównie grupa WV bardzo proste rozwiązania i konstrukcje... BMW jest dużo ciekawsze. Będę informował jak tylko coś zaradzę na mój problem paliwowy :mrgreen: :cool2: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.