Skocz do zawartości

330i - ważne wymiany eksploatacyjne, bolączki


reithan

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że moja Bunia będzie miała wymieniany zawór disa, oraz kompletną odmę, co jak wiadomo jest standardem w tym silniku przy przebiegach rzędu 150k+, zastanawiam się, na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę i skontrolować / profilaktycznie wymienić. Chcę zrobić wszystko za jednym zamachem, na ori częściach w autoryzowanej stacji obsługi. Co jeszcze lubi się zużyć i spowodować zagrożenie (klapka disy w dolocie..)?

 

Może przy okazji ktoś poleci sprawdzonego i tańszego niż ASO dostawcę części? Ewentualnie ma duże zniżki i może zamówić taniej części za flaszkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym poznać że ta klapka disa niedomaga i jest do wymiany?

na kompie pokazuje zero błędów, jednak gdzieś wyczytałem że jej niedomaganie może powodować zbyt ubogą mieszankę na wolnych obrotach, prawda to?

czym się objawia zatkana odma?

szukam i czytam, ale różne ludzie mają objawy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi zaczęło klepać, terkotać, ciężko powiedzieć, w kabinie nie słychać, jedynie na zewnątrz jakiś pojedynczy element.

tą disę regenerowałeś-kleiłeś czy kupowałeś nówkie sztukie?

ciężko się do niej dostać żeby chociaż ją sprawdzić czy luźna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem to i to - pisałem o tym.

Kolego o Dis-ie było dużo tematów :search: - dostęp prosty - nowy - tylko oryginał w tamtym roku płaciłem ~600,00

Separator oleju :search: wymiana fatalna, - pierwsze objawy w zimniejsze dni na krótkich dystansach - majonez pod korkiem, zadyma z tłumika po odpaleniu, a juz raczej koncowe - bzykanie po odkręceniu korka na chodzie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że było już dużo powiedziane o tych dwóch rzeczach, natomiast nadal nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie z pierwszego posta : "zastanawiam się, na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę i skontrolować / profilaktycznie wymienić. Chcę zrobić wszystko za jednym zamachem, na ori częściach w autoryzowanej stacji obsługi. Co jeszcze lubi się zużyć i spowodować zagrożenie (klapka disy w dolocie..)?"

 

Jeśli moderator uzna, że temat kwalifikuje się do śmieci, to na pewno go wyrzuci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.