Skocz do zawartości

E39 Układ chłodzenia


PawełWitek

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam BMW e39 523, układ chłodzenia działał bez prblemu az do... Gdy stąłem na placu samochód był odpalony zauwazyłem wyciek płyny z okolic silnika, natychmiast zgasilem auto. po ponownym odpaleniu problem ustał. zdarzyło mi sie juz tak kilka razy. Dodam ze termostat wymieniony, układ odpowitrzony prawidłowo. jaka moze byc przyczna?

sory za błędy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest przyczyna wycieku? Nieszczelność w układzie. Jak kapie to przecież nie będzie problemu z zlokalizowaniem. Przecież nie damy radę Ci wywróżyć. Musisz sprawdzić węże chłodnice i wszystkie połączenia. Ale kapie to musisz wejść pod auto albo chociaż maskę podnieść. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, klimia i wszytskie inne rzeczy były dobrze. przejerzałem dzis wszytskie gumiane przewody i sa w porządku. Zastanawia mnie tylko to ze wyciek pojawia sie co jakis czas. Nie było by problemu ze znalezieniem przeciaku gdyby wystepował on cały czas. Bede czekał aż znów zacznie leciec i wtedy będe szukał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kogoś do pomocy, odpal auto i niech ktoś dodaje gazu - prawdopodobnie wtedy szybko zlokalizujesz wyciek. Sprawdź na zimnym silniku jak i na ciepłym - to częściowo odmienne obiegi i być może tylko jeden z nich przecieka. Dodatkowo możesz podłożyć na noc karton pod auto i rano zobaczyć czy jest wyciek i w którym miejscu (choć częściowo możesz zostać zmylony przez osłony pod silnikiem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostęp jest strasznie słaby, rozmontowałem filtr powietrza powyciagałem te plastiki i siedziałem z latarka i się przygladałem. Metalowa rurka idzie wzdłóz silnika. z jeden strony nie mogę znaleść jej konca trzeba by odkręcić koloktor ale to robota dla fachowców. Natomiast drugi koniec wchodzi tak jakby w ta częsc do ktreój przykreca sie obudowe termostatu i tam zauwazyłem mokra plame i ocieka ona po całym silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubia lubia ale tam wszedzie jest suchutko, termostaaty był wymieniany pare dni temu i tam wszytsko było ok. Szukam teraz schematu chłodzenia i teych rurek gdzies zebym mógł dokładnie zabadac co i jak. wczoraj te mijeca osuszyłem itp dzis bede widział jak pojde dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.