Skocz do zawartości

E46 328 Xenon, Zawieszenie, Wibracje


swayze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1.Panowie otoz tak jest to moje pierwsze auto ze xenonem wlasnie przyjechalem z dlugiej trasy wiadomo coraz wczesniej robi sie ciemno a swiatla w moim bmw no szalu nie robia. Wymieniac zarniki cos to pomoze? dodam ze czasami na dziurach tak dziwnie zmieniaja kolor lub jedna potrafi lampa zgasnac wylacze swiatla wlacze i wraca wszystko do normy.

2. W sobote wymienialem zawieszenie z przodu kompletne wahacze co prawda uzywki ale byly dobrze gdyz wyjalem z autka kolegi. Po wymianie z lewej strony tak stuka ze masakra...na stacji diagnostycznej stwierdzili ze stabilizator ale az tak glosno by pukal....?W tylnym lewym kole rowniez strasznie cos puka...

3. Rowniez w sobote wymienialem podpore walu gdyz czuc bylo wibracje przy przyspieszaniu tak powyzej 3 tys obrotow na 2,3,4,5 biegu. Podpora wymieniona ale problem zostal....myslalem tez ze moje felgi moze krzywe ale zalozylem stalowki i to samo. Łącznik elastyczny rowniez mam dobry ma ktos jakies pomysly? Dzieki z gory za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do xenonu to przez ostatni tydzień walczę w mojej i trochę się nauczyłem.

 

1. Jeśli światło zmienia kolor to być może w niedługim czasie żarnik do wymiany.

2. Jeśli Ci zgaśnie i po wyłączeniu/włączeniu znowu działa to znaczy, że "Starter" czyli zapłonnik do wymiany/naprawy (nie wiem czy w ogóle się naprawia)

3. Przetwornica pada co na pewno wykluczam bo wtedy by w ogóle nie zapalało się światło.

 

W moim przypadku padła przetwornica, objawy: całkowicie zgasło światło i już się nie zapaliło, zamówiłem nową przetwornice na alledrogo za 220zł.

 

Pozdrawiam :)

Blachary Mam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Lampy Mam Bosch'a wiec jak sprawa wyglada. Wymieniac zarniki na dzien dobry? Wał w sobote mialem w rekach na stole i bylo z nik wszystko ok wiec gdzie jeszcze moze lezec przyczyna z tymi wibracjami? No i co moze tak nawalac w lewym tylnym kole na szarpakach niby wszystko ok...;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz słabe to oczywiście wymień na nowe - poprawa będzie znacząca.

I pamiętaj, wymień parami bo i tak skoro jedna poszła to może (nie musi) paść druga. I będzie również różnica w efektywności świecenia miedzy nową a starą :)

Najpierw podmień żarniki stronami, jeśli na sprawnym żarniku nadal będzie gasło i zapalało to zapłonnik do wymiany. W razie pytań służę pomocą

Blachary Mam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa i nie kupuj chińskich żarników, bo może dla tego twoje migają

ktoś mógł włożyć takie chińczyki, miga to, nie świeci jak powinno

pamiętaj też o barwie, by była najlepiej 4300k lub 5000k, ew 6000

powyżej świecą gorzej

 

kup np osram, zobacz po ile są w sklepach (uważaj na podróbki jest tego multum, a cena ich kusi)

możesz też podpytać po ile w skodzie są żarniki, podobno taniej niż w bmw, a pewne, ze oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.