Skocz do zawartości

E36 320i Problem z zimnym silnikiem i paliwem.


Bielu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pytanie.

Ostatniego czasu mam taki problem. Mam BMW E36 2.0i z 93r z instalacją gazową sekwencja. Jak było ciepło silnik zimny odpalał w miarę bez problemu i pracował prawidłowo ( no moze trochę mocy brakowało). Obecnie jak jest zimniej, silnik odpala normalnie, ale nie ma mocy dopóki się nie rozgrzeje. Jak dodam mocno gazu prawie mi gaśnie i strzela mi gdzieś z silnika i po odpaleniu strasznie czuć benzyna jak by dostawał zbyt bogatą dawkę benzyny. I nie może sie wkręcić w obroty czy to na biegu jałowym czy też próbuje jechać dopóki go nie rozgrzeje to nie mogę go w ogóle rozpędzić dopóki się nie rozgrzeje silnik. Byłem na kompie i mechanik powiedział mi że komp nic nie znalazł. ( w sumie trzech mechaników na trzech kompach. Czasem jeszcze jak silnik odpali się na zimnym to chodzi normalnie !! lecz czuć lekkie wstrząsy i jakby palił na 5 cyl. Wszystkie objawy ustępują jak się rozgrzeje.

Wymieniłem

-cewki

-świece

-gumy i uszczelki dolotu

-filtry i przewody paliwowe

-sonde lambda

-przepływomierz

 

Pytanie co jeszcze mogę wymienić??:)

Czy te objawy bardziej pasują do

-czujnika temp?

-czujnika wała rozrządu?

-czujnika wału?

-Czujnika przepustnicy?

-pompy paliwa?

 

p.s. szukałem w archiwum forum ale nie znalazłem takich samych objawów i braku poprawy po wymianie części które ja już wyminiełem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.