Skocz do zawartości

E46 318i 1998r kompter vs. spalanie


Atryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od nie dawna jestem właścicielem buni. Wszystko działa jak należy. Żadnych problemów podczas jazdy. Tylko komputer przyprawia mnie o zawał. Minimalne spalanie jakie pokazał 10.9l. Prowadzę w miarę spokojnie. Odpalam bunie, pare km po mieście i długo nie schodzi z komputera ok 16l. Co robić? Wiem, że jechać podpiąć pod kompa. Proszę o pomoc.

pozdraiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jechać podpiąć pod kompa. Proszę o pomoc.

pozdraiam

 

W czym Ci pomóc? Jak chcesz to podjedź, a podepnę pod komputer? A może liczysz, że ktoś do Ciebie podjedzie i zrobi Ci niespodziankę? :mad2:

 

 

A po za tym piszesz nie podając informacji. Ile rzeczywiście spala samochód. Rozumiem, że nie masz LPG. Jak już podepniesz pod komp, pokaż zakładkę adaptację i podaj jakie błędy zostały zapisane w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy. Samo się nic nie robi. W trasie komputer pokazał średnią prędkość 35,7 km/h, a spalanie 10,5l. Stan (spalanie) po dopaleniu przed wyjazdem w trasę ok 16,3l. Nie ogarniam jak to jest obliczane, patrząc na wskaźnik spalania chwilowego nie są to realne wartości.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam jak to jest obliczane, patrząc na wskaźnik spalania chwilowego nie są to realne wartości.

pozdrawiam

 

Obliczane to jest na podstawie prędkości auta, ilości powietrza jakie zarejestruje przepływomierz i czasu otwarcia wtryskiwaczy. Sprawdź ile Ci pali realnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
chwileczkę... czy samochód w rzeczywistości dużo pali czy może tylko na komputerze? Normalne spalanie wg danych technicznych takiej 318 to jakieś 6 - 11 litrów. Jeśli pali w miarę normalnie, powiedzmy 8 - 11 średnio, silnik nie telepie (jeden cylinder nie chodzi), katalizator ani filtr powietrza nie jest zapchany (auto ma moc) to takie wysokie spalanie najprawdopodobniej spowodowane jest zużyta na max pompa paliwa bądź mułem w baku, który powoduje że pompa nie daje ciśnienia jak trzeba. Sprawdź ciśnienie paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.