Skocz do zawartości

Prośba o pomoc nie działające zegary.


goldenx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z zegarami w moim świerzym nabytku e39 2.8 automat 96r.

Mianowicie nie działa prędkościomierz, obrotomierz, temperatura, poziom paliwa i kontrolki kierunków oleju ładowania i pare innych.

Po odłączeniu akumulatora wszystko wraca do normy ale do czasu, nie ma reguły za 2 odpaleniem z piątym czy dziesiątym.

Może ktoś miał taki przypadek, proszę o pomoc bo to się robi denerwujące, czy to może być wina licznika? Pozdrawiam

 

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałem już licznik, nic nie zauważyłem niepokojącego, chłopaki mają na warsztacie bosch kts bodajże 500 ale nic nie wykrywa, mam jeszcze takie pytanie jak wygląda sprawa zegarów od angola czy różnią się czymś więcej oprócz mil?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewień ale różnią się właściwie, tylko tarczkami, które są wyskalowane na mile i galony, no oczywiście jeżeli rozmawiamy o zegarach z konkretnego roku i wersji silnikowej tj. diesla czy benzyny. Mi na myśl w twoich zegarach przyszło to że mogą one tracić zasilanie w pewnym momencie i stąd takie historie. Może spróbój pojeździć z wykręconymi tak że w czasie zgaśnięcia mógłbyś poruszać wiązką kabli i samymi zegarami.

 

Jeżeli twoje auto jest z 96r. to najpewniej masz zegary z tyłu z dokładanym IKE co jest bardzo przyjemne przy wymianie gdyż sam licznik to tylko mechanizm, który odpinasz od IKE, podłączasz nowe i z tego co wiem nie trzeba nic kodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo zaparowane szyby po odpoczynku w trakcie długiej jazdy.Woda z szyb od wewnątrz auta spłynęła za kokpit a było jej sporo.Gdzieś musiała zrobić zwarcie bo najpierw zniknął licznik kilometrów ,a po chwili reszta zegarów przestała działać.

Po ogrzaniu auta licznik działa jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.