Skocz do zawartości

wodor jako dodatek do paliwa


marek2011

Rekomendowane odpowiedzi

Jako dodatek do paliwa, hmm... Może chodziło o generator HHO, który pobiera prąd z akumulatora i wytwarza z wody mieszankę palną wodoru i tlenu, następnie mieszanka jest dostarczana do silnika w takiej ilości, żeby zaspokoić jego zapotrzebowanie podczas pracy na wolnych obrotach. Po wciśnięciu gazu zostaje przywrócone zasilanie benzyną. Uwzględniając to, że aby silnik mógł pracować, generator HHO musi pobierać dość duży prąd z akumulatora, który musi być potem i tak doładowany przez alternator, biorąc pod uwagę niemałe straty energii na każdym kroku (ładowanie, rozładowywanie akumulatora, sprawność generatora HHO), jest to raczej średnio opłacalny interes.

 

Jeśli mowa o dodatku do paliwa to przychodzi mi też na myśl generator pary wodnej, która jest dostarczana do silnika razem z powietrzem. Słyszałem że takie rzeczy są robione przez domorosłych specjalistów szarlatanów w krajach arabskich. Wkładają taką wytwornicę pary do starego diesla mercedesa i mówią że to zwiększa sprawność silnika i zmniejsza zużycie paliwa.

 

Oczywiście silnik może chodzić na samym wodorze, tak jak na gazie CNG. Wystarczy mieć odpowiedni zbiornik na wodór i odpowiedni system zasilania silnika. Są już przecież auta jeżdżące na samym wodorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet srednio oplacalny interes jest dobrym interesem.Dla zainteresowanych polecam strone gdzie mozna poznac opinie wielu ludzi, ich osiogniecia, wnioski. Oto link ; http://davidicke.pl/forum/generator-hho-wodor-z-wody-dodany-do-paliwa-t1487.html . pozdrawiam posiadaczy BMW i zycze milej lektory. Ja osobiscie po przeanalizowaniu wielu za i przeciw (takie tez moga sie pojawic) postanowilem za lozyc HHO do mojej BMW. Kiedy wszystko bedzie zalozone dam znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.