Skocz do zawartości

316i Silnik 1.9 w e36 a w e46 różnice


BMFU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie silnika M43B19TU wystepował on w dwóch wersjach mocy 105 (e36 compact) oraz 118 (najczęsciej w e46) czy są jakieś istotne rózice konstrukcyjne które objawiają się właśnie różnicą mocy ? Czy to kwestia np tylko komputera ? Czy da rade zrobić przekładke do kompakta kupując silnik z e46 w mocniejszej wersji ?. Szukałem dosyć intensywnie ale nigdzie nie moge znaleźc gdzie są róznice w konstrukcji lub w sterowaniu między tymi dwoma wersjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada dokładnie przeczytać zanim zacznie sie pouczać innych.

Nie pytam o M43B16 tylko o to jakie były róznice pomiędzy M43B19TU o mocy 105 km(77kw) a M43B19TU 118 km (87kw). Różnica mocy może wynikać z konstrukcji lub sterowania albo obydwu tych spraw jednocześnie. Zatem ponawiam pytanie. A dla tych ktorzy myślą ze M43 to tylko 1.6 i 1.8 Polecam http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_M43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No rzeczywiście nie doczytałem ze chodzi o compatkac e36 ( tylko w nim jeździł 43TU). Sorki.

Ale w linku puntk pierwszy jest opisane cośo DISIE. W 43TU występowała tylko w tej mocniejszej wersji, słabsza jej nie miał. Jeśli chodzi o sam sterownik to pewnie sama wymiana na ten z mocniejszej nic nie da.

Nikt nie myśłi ze m43 to tylko 1,6 i 1,8.:)

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Ale jeśli by wrzucić caly silnik z e46 ten z mocniejszej wersji to chyba wszystko by sie udało ? Bo stary silnik bierze olej więc nawet nie myślałem o upgrade do mocniejszej wersji. Z kolei cieżko dostać tą jednostke w słabszej wersji więc mozna by zamontować tą mocniejszą z e46. Gabaryty oraz rozmieszczenie elementów jest takie same. Pozostała by pewnie kwestia długości wiązek elektrycznych komputera chyba, że w e46 sa takie same jak w e36 ale wątpie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz poczekać, bo ja nie ma pojęcia, ale wydaje mi się żę jak bedziesz miał kpl. silnik z wiązką to nie powinno być problemu...ale pewien nie jestem.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.