Skocz do zawartości

[e61]Dziwny błąd 5F74 DSC


godzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku miesięcy mam dosyć nietypowy problem z trakcją, mianowicie podczas gwałtowniejszego ruszania, nieregularnie, ale ostatnio dosyć często pojawia się błąd dsc i system przestaje działać (żółta kontrolka i kierownica z wykrzyknikiem na wyświetlaczu). Objaw pojawia się też czasem przy włączonym tempomacie, gdy chcę zwiększyć prędkość powiedzmy ze 150 na 160 km/h . Po wyskoczeniu błędu następuje zazwyczaj chwilowo utrata mocy, potem wszystko jest ok. Usterka ustępuje po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu. Inpa wywala coś takiego 5F74- dme/dde: winkel gaspedal...

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witam od jakiegoś czasu mam podobny problem z błędem z błędem 5F74. Wygląda to tak, że jak auto po stoi przez noc to po odpaleniu w trakcie jazdy w zakresie 1700-2000 obr auto szarpie. Gdy utrzymam obroty dłużej w zakresie szarpania wywala błąd, że brak DSC i jedź ostrożnie. Gdy przejade tak 4km szarpiąc (auto się jeszcze nie zagrzeje dobrze) wyłączę zapłon na 5 min to po ponownym odpaleniu już nie ma problemu. Występuje to zawsze po pierwszym odpaleniu. Wymieniłem pedał gazu i nic to nie dało. Nie wiem gdzie dalej szukać. Nie chcę oddać auta do warsztatu bo zaraz wymienią wszystko od czujników ABS przez moduły po klemę IBS. W module MPM sucho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu, który odgrzebałeś zbrobiła się sieczka. Sam autor chciał zabłysąć i nie wiedząć co to DSC, DME itp. wziął się za szukanie nie tam gdzie trzeba. Błąd ze zrzutu ekranowego dotyczył potencjometru pedału gazu, a wszyscy w koło zajmowali się DSC i ABSami. Stąd temat umarł. Problemem jest niewłaściwa pozycja pedału gazu do prędkości pojazdu. Możliwe nawet, że to od zawilgocenia sterownika DDE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.