Skocz do zawartości

320d - PROBLEM Z KONTROLA TRAKCJI


bezel141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kontrola trakcji, mianowicie, jade samochodem, zapiszczy mi cos w samochodzie, w stylu tego jak np na zgaszonym saochodzie mam zapalone swiatla i otwieram drzwi. I wtedy wylacza mi sie trakcja, nie moge jej juz wlaczyc. Wylacza sie calokowicie, trojkat na srodku, i kolko od recznego swiieci sie na zolto.

 

Po zgaszniu samochodu jest ok, ale zdarzylo mi sie to juz dzisiaj 2x. Szukalem w innych tematach, ale nie nie jest to sliska nawierzchnia, bo wlacza mi sie to nawet podczas postoju.

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zacznij od sprawdzenia czujników abs przy kołach, możliwe, że wystarczy przeczyścić, może któryś padł. Ja tak miałem jak jechałem w mocnym deszczu i na drugi dzień takie cuda jak u Ciebie, najpierw po zgaszeniu i odpaleniu było ok, później już zostało, posprawdzałem bezpieczniki, były ok, ale każdy (w sumie 4, z tego co pamiętam) po kolei wyjmowałem i sprawdzałem czy są zmiany, po którymś z kolei kontrolki zgasły i do teraz jest ok i system działają (minęło ponad pół roku).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZn mialem to ostatnio z tydzien temu, i do tej pory nic. Wczoraj zmienilem opony z tylu na nowe, i wyczyscili mi piasty, moze ma to cos wspolnego ?

Dzisiaj tez od godziny 15 nic sie nie dzieje juz. Jutro sprawdze czujniki.

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz inpą czy nie wywala błędu czujnika kąta obrotu czy jakoś tak :cool2: jest umiejscowiony pod siedzeniem kierowcy też miałem swojego czasu z nim problem :cool2:

u mnie objawiało sie to włączaniem DSC podczas jazy (jechałem prosto a system "myślał" ze lece bokiem i chciał korygować tor jazdy) bardzo nieprzyjemne uczucie,....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.