Skocz do zawartości

[e36] kilka pytan o Check Modul


kiffe

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem na etapie montazu Check Modul w mojej M40. czytalem poradniki montazu ale mam watpliwosci. jak podlaczyc Check pod lampy przednie? czy ja mam rozcinac przewody ktore ida do lampy przedniej i jeden koniec lutowac do jednego kableka w CM a drugi do drugiego w CM, czy puscic prad na lampe przednia przez CM? i inne pytanie: wykrecam zlaczke w przedniej lampie i tam mam styki i 4 kabelki i nie mam miejsca na dostawienie dodatkowego styku tak jak opisane to jest w instrukcji montazu. prosze o pomoc, dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedlem juz co i jak. nigdzie nie znalazlem co i jak podlaczyc, poza instrukcja ktora ne jest jasna. otoz zasada Check Modul jest taka, ze prezz niego przechodzi prad na poszczegolne zarowki. tzn, tak jakby wpinamy Check Modul miedzy zarowke a + z danego obowodu. jest to wpiecie szeregowe a nie rownolegle. do tego prad z zarowki wraca do Check Modul. jesli zarowka przpali sie, to jest przerwany obwod i prad nie wraca do Check Modul i wtedy wyswietlana jest informacja o przeapalnej danej zarowce. dlatego tez na jedna zarowke prypadaja 2 przewody z Check Modul: wychodzacy i przychodzacy. zasada banalnie prosta. no ale mam kolejne problemy. podlaczylem wszystkie przewody oprocz stopu i pozycji na tyl gdyz wiecej czasu musze poswiecic na dolozenie kabli. po podlaczeniu zasilania Check Modul tak jakby nie istnial. wszystkie swiatla swieca prawidlowo ale przy wcisnieciu Check zadna informacja nie wyswietla sie- efekt ten sam jakby go nie bylo. i nie wiem o co tu chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.