Skocz do zawartości

E36 318 TDS Inspection - pytanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Mam pytanie, może było wałkowane parę razy, ale może mi ktoś powiedzieć od czego właściwie jest ta inspekcja, która zapala się na zegarach?

U mnie wygląda to tak, że włączam zapłon, świeci się inspection i 1 kwadrat zielony, po czym po odpaleniu silnika za chwilę gaśnie. Czy może pojawić się przez to jakiś problem, jeśli zmieni się na czerwony kwadrat? tj. odcięcie zapłonu czy coś? Dzięki za odp.

Opublikowano

jak sama nazwa wskazuje jest to inspekcja przeglądowa, nic sie nie stanie jak zapali się czerwony kwadracik. Możesz równie dobrze sam ją skasować zwierając piny jak na zdjęciu poniżej:

 

http://img99.imageshack.us/i/79874629.jpg/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Opublikowano
  • Autor
ok, dzięki za odpowiedź :). A może mi ktoś jeszcze powiedzieć, po co właściwie się kasuje tą inspekcje?
Opublikowano
Kasujesz przy wymianie oleju. Teraz Ci świeci jeden zielony,w miare upływu czasu i km bedzie coraz wiecej kwadracików-łącznie z czerwonymi. Jeżeli nie bedą Cie wkurzac to nie musisz ich kasowac-one mają jedynie znaczenie informacyjne dla kierowcy. Nie zapominaj tylko o wymianie oleju.
http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Opublikowano

No tak nie do końca kolego. Na początku masz wszystkie zielone i im bliżej do wymiany oleju tym jest ich mniej aż w końcu zapala się żółta a później jeszcze czerwona :cool2:

Pozdrawiam

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Opublikowano
wymieniasz olej kasujesz inspekcje, i tak jak kolega wyzej napisal z uplywem km zmniejszają sie zielone kwadraciki i pozniej zóty który przypomina ze nie dlugo powinna byc wymiana a czerwony informuje ze juz powinieneś wymienc olej . moim zdaniem to jest bardzo fajne rozwiazanie bo co niektórzy nie wiedza co to olej przepracowany :mad2: :mad2:
Opublikowano
No tak nie do końca kolego. Na początku masz wszystkie zielone i im bliżej do wymiany oleju tym jest ich mniej aż w końcu zapala się żółta a później jeszcze czerwona :cool2:

Pozdrawiam

Aj sorrki,coś mi sie poknociło.. Faktycznie jest jak powyżej,sprawdziłem w swojej e39-świeci sie żółta z czerwoną,ale od 6 lat nie kasowane :norty:

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.