Skocz do zawartości

BMW E36 316i coupe VIN: JG63158, Bielsko Biała


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drogich Forumowiczów.

 

Czy ktoś zna właściciela i jego auto ?

 

http://moto.allegro.pl/bmw-e36-coupe-zarejestrowana-zadbana-i2529322412.html

 

Wiem że dość niedawno auto z podobnymi zdjęciami i na tych samych felgach było u tego właściciela na sprzedaż (wtedy było auto w ciemnym kolorze). Może ktoś zna ten konkretny egzemplarz ? VIN dodam rano we czwartek gdyż nie udało mi się dodzwonić do właściciela. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje i sugestie dotyczące auta.

 

Pozdrawiam, Rafał.

Edytowane przez radzio.rafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Drogich Forumowiczów.

 

Czy ktoś zna właściciela i jego auto ?

 

http://moto.allegro.pl/bmw-e36-coupe-zarejestrowana-zadbana-i2529322412.html

 

Wiem że dość niedawno auto z podobnymi zdjęciami i na tych samych felgach było u tego właściciela na sprzedaż (wtedy było auto w ciemnym kolorze). Może ktoś zna ten konkretny egzemplarz ? VIN dodam rano we czwartek gdyż nie udało mi się dodzwonić do właściciela. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje i sugestie dotyczące auta.

 

Pozdrawiam, Rafał.

 

update: czwartek 02.08. 12.48, czekam jeszcze na VIN, mam mieć po południu.

 

- Właściciel jest aktualnie w pracy i nie ma dowodu i auta ze sobą.

- Potwierdza się że miał podobne auto jakiś czas temu, ten egzemplarz ma od jakis 8 miesięcym, robił zawieszenie z przodu - końcówki drążków.

- Co do wypadkowości z tego co mówi nie widział auta bez "robionego" przodu, ale tak jak się orientuje i z tego co patrzył albo jest oryginał z przodu, albo idealnie poskładane.

- Mówi że z VINU wynika pełne wyposażenie, nic nie zmieniał.

- Auto ma OC i przegląd techniczny ważne do końca roku na pewno - teraz nie ma papierów więc nie pamięta...

- Co do reszty, osłona pod silnikiem jest , wszystko kompletne, nawet ostatnio wymieniał jakieś mocowania tylnego wydechu.

- Zrobił jakiś czas temu tylne hamulce, wymiana okładzin/bębny..

- Jakiś czas temu robił też na samych rantach tylnych nadkoli zaprawki u lakiernika- wszystko mówi że ładnie zostało przeszlifowane i pomalowane, także lakier super dobrany i rdza nie wyjdzie, mówi że były tylko jakieś powierzchniowe purchelki , nie było jakiejś mega rdzy.

- Generalnie auto prowadzi się i jeźdźi bez zarzutu, bez wkładu finansowego.

- Klient auto sprzedaje na stalówkach 15" , przy dogadywaniu się co do ceny finalnej ma też jakieś oryginalne żebrowane 16" alu BMW więc , jak mówi kwestia dogadania.... Na tych 18" nie sprzeda bo ma E46 coupe i tam one powędrują...

- Właściciel wspomina także że przednie lampy parowały więc wymienił na soczewki BMW, oryginalne i dlatego są właśnie takie , bo z tego co mi tłumaczył to przed liftem E36 były soczewki w coupe a po lifcie już nie , więc żeby nie było żadnych podejrzeń, czy tak jest faktycznie ??

- Fotel kierowcy ma dziurkę wielkości 2 gr na siedzisku (na przeszyciu skóry) a poza tym jest w stanie bardzo dobrym..

 

 

Dam znać jak dostanę VIN, może Koledzy znacie ten egzemplarz , warto ??

 

Pzdr. R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stał wczoraj obok mnei na światłach w centrum miasta, zapamiętałem po felgach:)

W środku dwóch młodych panów bez włosów w okularach przeciwsłonecznych z zimnymi łokciami (było ok 30stopni wiec przypuszcam ze klima nie działa)

 

Stał na lewym pasie wiec mogę Ci powiedziec ze cała prawa strona byłą fatalnie pomalowana, pruchle rdzy na tylnym błotniku przy listwie, zlewy na progu.

Tyle tylko dostrzegłem ze swojego auta przez 30sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronx_l: Wiesz z drugiej strony dziwię się , bo gość powiedział że auto jest w porządku, bez rdzy , bez wkładu finansowego. Nie widzi żadnego problemu żeby podjechać na stację diagnostyczną, jakąkolwiek zreszta stację.... Może to nie był ten egzemplarz na światłach wczoraj... ?

 

VINu ciągle nie mogę się doprosić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba , trzeba :) Mam VIN, podaję rozkodowany:

 

Art. Wartość

Numer podwozia WBABE11040JG63158

Kod typu BE11

Typ 316I (EUR)

Typoszereg E E36 (2)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji COUPE

Układ kierowniczy LL

Drzwi 2

Silnik M43

Pojemność skokowa 1.60

Moc 75

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor MOREAGRUEN METALLIC (288)

Tapicerka STOFF/LEDER/ANTHRAZIT (C1AT)

Data prod. 1995-04-12

 

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera

S314A FRONTSCHEIBENWASCHDUESEN BEHEIZT Lusterko zewn. /Zamek kier. podgrz.

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S354A GRUENKEIL-FRONTSCHEIBE Szyba przednia ziel. z klinem ziel.

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

S530A KLIMAANLAGE Klimatyzacja

S556A AUSSENTEMPERATURANZEIGE Wskaźnik temperatury zewn.

S669A RADIO BMW BUSINESS RDS Radio BMW Business RDS

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S690A CASSETTENHALTERUNG Uchwyt kasety

S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk.

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

 

 

Nie widzę na zdjęciach podłokietnika a z VINu wychodzi że powinien mieć.... Zastanawiałem się nad kolorem , ze zdjęcia wyglądał mi na szary metalik a ze specyfikacji jest to taki seledynawy (jasny zielony) metalik, no ale jakbym nie patrzył to nie mogę wylookać z fotek tej zieleni ..... ;)

A i pytanie czy ta kierownica na zdjęciu to jest właśnie M-kowa oryginalna z czasów E36 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 100% byl ten samochód.

I był wrzód przy listwie na prawym blotniku, nie sprawdziłem go miernikiem ale mam raczej wprawne oko i dla mnie cała prawa strona była malowana - ale przeciez to auto ma juz swoje lata, wiec to raczej nie dziwne.

Kolor to seledyn

Ja nie przekreslam tego samochodu absolutnie, jak bedziesz strasznie napalony to nawet moge przez weekend podjechac go oglądnąć jak znajde chwilke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronx_l: Jasne że masz rację to nie 5 latek....szanuję Twoje zdanie i bardzo dzięki , słuchaj jakbyś miał chwilę i nie sprawi Ci to kłopotu to super, zwracam koszta dojazdu itp. ale to może dam Ci znać żeby niepotrzebnie nie fatygować..

 

Liczę się z tym że auto nie będzie pierwszej świerzości , ale też nie chciałbym jeżdżącego złoma.... Jedynie co mi się nie podobało w tym wszystkim to to że właściciel mówił że szukał auta po całej Polsce i ten egzemplarz był najbardziej ze wszystkich OK....ale z tego co mnie pamięć nie myli (a nie jest jakaś mocno zawodna jeszcze :) ) to na tych felgach jakieś max 3 miechy temu miał inną BMW E36 coupe do sprzedania, więc albo kolekcjonuje auta albo kupuje , wyszukuje/picuje czy dobrze czy źle i goni dalej, a być może kupił jedno , nie sprzedawało mu się i zakupił drugie , można powiedzieć na zakładkę...i troszkę się zblokował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt, trochę historię handlową ma....a felgi wabią nieźle ;) i auta sukcesywnie się jakieś od niego pojawiają .

Ciekawe jak jest z tymi autami od niego ? Bo jeśli sprzedaje to może jakiś forumowicz kupił coś od niego ?

 

Widzę że na żadnym z poprzednich ogłoszeń nie ma napisane że bezwypadkowy....więc: Albo jest świadomy i uczciwy i wie że auto kilkunasto letnie prawie zawsze miało jakąś przygodę, stłuczkę albo wypadek- i dlatego nie piszę tekstów w stylu "jak nowy z fabryki" czy "1.000.000 % bezwypadkowy".... Albo po prostu kupowane są auta zawsze po jakiś przejściach i dlatego nie ma "bezwypadkowych"...naprawia i goni dalej, a jaki kwiatek wyjdzie komuś kto kupi to niech się martwi....Przecież napisu "BEZWYPADKOWY" nie było.....

 

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawi mnie jak ten kolor na żywo się prezentuje - czy "razi" w oczy , czy nie jest za bardzo krzykliwy i nie za bardzo nie pasujący do takiego auta, czy może wręcz odwrotnie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolor jak najbardziej ok, chyba, że ktoś lubi tylko czarne to wiadomo, że mu nie podejdzie :P dużo daje wnętrze :cool2: tylko ten silnik :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek21112 : Maniek , ale myślisz że to naprawdę 1.6 to taka porażka ?? Przejechałem się takim autem i było całkiem całkiem , wiem wolałbym może 1.8is albo coś w 6 cylindrach ale będzie mnie kusić i noga będzie ciążyć dlatego nie chciałem czegoś co dużo pali .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak będziesz sam jeździł po mieście to pewnie będzie dawać rade, ale np na trasie, w kilka osób, jak zaczniesz wyprzedzać tira :roll: jeszcze jakbyś wrzucił takie koła jak na zdjęciu to ciężko byłoby mu się odpychać. Ale jak jeździłeś i dla Ciebie jest ok to :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prześledziłem wasz wątek na szybko i trochę ręce mi opadają. Mam na sprzedaż coupe 1.8is za półtora więcej i poza jednym małym kawałkiem z tyłu nic nie malowane i ruszane na oryginalnych felach + 5 w bagażniku jako zapas osobiście przywiezioną od 1 właściciela z niemiec i CO ??? Wystawiam ją już 4 raz i ANI JEDNEGO TEL Z ALLEGRO. Lepiej kupić malowanego rzepa i dokładać co chwileczkę niż raz dać trochę więcej i mieć oryginał jak z fabryki z każdą spinką na miejscu :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno:

Jeździłem wieloma e36 i uwierzcie mi że 1.8is to min do tego auta, 2.0 jest spoko 6 cylindrów rekompensuje wagę momentem no i co dla mnie też ważne dźwiękiem. 2.5, 2.8 to jest to choć na co dzień nie wydoliły bym z paliwem. Masz kupić 1.6 to równie dobrze możesz chcieć ASTRĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
latego nie chciałem czegoś co dużo pali .....

porażka i do tego jak depniesz to nawet nie poczujesz pałera bo toto nie jedzie, a spali tyle co większy motor.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prześledziłem wasz wątek na szybko i trochę ręce mi opadają. Mam na sprzedaż coupe 1.8is za półtora więcej i poza jednym małym kawałkiem z tyłu nic nie malowane i ruszane na oryginalnych felach + 5 w bagażniku jako zapas osobiście przywiezioną od 1 właściciela z niemiec i CO ??? Wystawiam ją już 4 raz i ANI JEDNEGO TEL Z ALLEGRO. Lepiej kupić malowanego rzepa i dokładać co chwileczkę niż raz dać trochę więcej i mieć oryginał jak z fabryki z każdą spinką na miejscu :mad2:

 

@marc34: podaj jakieś namiary proszę na swoje auto , dzięki .

 

Pzdr. R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie jest wystawione na żadnej aukcji bo drażnią mnie już telefony z hasłami że za pół ceny jest do sprzedania taka sama: viewtopic.php?f=44&t=193069

zwłaszcza że nikt nie oglądał mojej na żywo. Jak chcesz zdjęcia + opis podaj maila to podeśle.

I już niezależnie od tego gdzie i od kogo będziesz kupował 36 to nie zrób tego błędu, że kupisz z silnikiem 1.6 Ja będąc w niemczech widziałem całe mnóstwo tego i nikt tego nie chciał. To pali tyle samo co 1.8is czy 2.0 a różnica jest potężna. Dodatkowo 1.6 i 1.8 [bez 16V] jest na pasku a nie łańcuszku - dla mnie to było jedno z ważniejszych kryteriów przy wyborze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.