Skocz do zawartości

Wymiana sprzęgła w BMW E36 Coupe 1.8is


MIII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,tak się składa,że jestem przed wymianą sprzęgła i w czwartek jadę zawieźć samochód.Teraz mam takie pytanie bo zakupiłem sam sprzęgło oryginalne nowe firmy Sachs tylko,że nie mam zaprzyjaźnionego mechanika i wkradła się dzisiaj we mnie niepewność czy oby na pewno koleś wsadzi mi moje sprzęgło a nie jakiegoś bubla co mu został skądś tam a moje pójdzie do żyda albo do szafy.Wiem,że zabawa ze sprzęgłem nie jest łatwa a nie jestem w stanie sam sprawdzić po wykonanej robocie czy ono tam jest czy nie a jechanie do kolejnego mechanika by rozebrał to wszystko na nowo i sprawdził mi jakie jest założone sprzęgło mija się z celem.Moje pytanie jest następujące czy jestem skazany na to by uwierzyć kolesiowi na słowo,że założył mi moje czy mogę czegoś zażyczyć,jakiegoś pisma że to sprzęgło z tymi numerami jest tam założone lub przy gwarancji to jest opisane??proszę o pomoc,może ktoś miał podobny problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem mechanikiem i mam swój warsztat ale takiego numeru nigdy bym nie zrobił. U mnie stare części lądują w śmietniku albo w bagażniku klienta. Nie wiem co Ci doradzić. Może zrób wywiad środowiskowy jaki to Mechanik. Jak ma dobre opinie to raczej takich kombinacji nie robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli robiles to u kogos kto ma zalozona dzialalnosc to mozesz zażyczyć sobie rachunek za sprzeglo, druga rzecz, skoro nie masz swojego mechanika a dales do kogos kogo nie znasz wystarczylo poprosic go o telefon ze jak bedzie zakladal sprzeglo to niech zadzwoni i bys sobie to obejrzal. tylko jesli zrobiles to u pana XX ktory nie ma dzialalnosci i np wsadzil stare sprzeglo które mu lerzalo a nowe zostawil to nic nie zrobisz. bo jak udowodnisz ze zaplaciles lub cos podobnego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie robiłem,tak jak napisałem zawożę ją w czwartek,tak koleś ma swoją działalność natomiast znajomi też mi mówili że mogę poprosić o telefon gdy je będzie zakładał bym sobie obejrzał tylko nie wiem czy akurat nie będę w pracy o tej godzinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko oddane,z mechanikiem pogadałem i wydaje się być w porządku ale mam jeszcze jedno pytanie,jaki olej powinien być wlany ?? bo ja podałem taki "brązowy o lepkości 75W80" ale nie jestem pewny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.