Skocz do zawartości

Skrzypiaca X5


Bono

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Czesc,

 

czy ktos z Was spotkal sie ze skrzypieniem z okolic drzwi kierowcy i pasazera w X5/X6? Najczesciej dzieje sie to przy przejezdzie przez "spiacych policjantow", jakies dziury, itp. generalnie, gdy karoseria jest naginana.

 

Moja bunia zaczela skrzypiec przy ok. 5k mil. Na poczatku zastosowali jakas tasme teflonowa - nic sie nie poprawilo; pozniej wymienili uszczelki w drzwiach i obsmarowali wszystko jakims mazidlem. Pomoglo na kilkadziesiat mil. Skrzypienie wrocilo. Zauwazylem, ze czasem znika na niedlugi czas po myciu samochodu. Znowu bede musial oddac samochod do serwisu, bo raczej tego nie zaakceptuje :)

 

Zapis skrzypienia

 

http://www.youtube.com/watch?v=c6OQ7vJdbHM&feature=g-upl

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no dzieki, dzieki - uzyli chyba drewna malo sezonowanego :)

 

googlowalem troche na temat tego skrzypienia - podobno dosc znana sprawa, ale w wiekszosci przypadkow teflonowa tasma wystarczala

 

ciekawostka jest to, ze w X5 i X6 byly przypadki wadliwych spawow, na poczatku BMW odkupowalo samochody od wlascicieli, pozniej doszli do wniosku, ze taki samochod mozna wyslac do fabryki i dolozyc kilka spawow... :duh: mam nadzieje, ze to nie bedzie moja historia :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Na zagranicznych dosc czesty objaw skrzypienia z okolic drzwi zarowno przednich jak i tylnych. Nie wiem jak twoja ma sie rocznikowo, ale jest SIB na ten temat, ponizej zalaczam. Czyli uszczelki na drzwiach sa z jakiegos wadliwego materialu i nalezy je wymeinic na nowe, podobno z lepszej gumy, ktora juz nie powoduje takich odglosow. Tzn. nie wiem czy u Ciebei jest to samo np. kiedy uchulisz troche szybe czy dziwne odglosy nadal sa czy tez moze juz ich nie ma. Jesli tez tak masz to na 99% jest to wadliwa uszczelka. Przod koszt ok 90 zl tyl 250zl.

http://img339.imageshack.us/img339/6255/crk12s.jpg

http://img580.imageshack.us/img580/3609/crk22s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzieki za SIB, moja sie nie lapie na to wydanie, gdyz jest nowsza. Teoretycznie uszczelki powinienem miec poprawione. Wymienili mi juz uszczelki oraz wkleili tasme teflonowa - nie pomoglo. Niedlugo trzecie podejscie.

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli problem doskwiera wszystkim użytkownikom ix. :cry2: Ja mam X3 od nówki i coś skrzypi mi w bagażniku,ale dziwne-jeśli bagażnik jest załadowany to skrzypienia nie słychać :D Mam się udać do serwisu,czy może wystarczy moja ingerencja i problem minie,co myślicie chłopaki :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@walt u mnie tez skrzypi bagaznik i jak zaladowany to nie skrzypi, ale juz sam namierzylem co to. Zobacz sobie czy nie rusza ci sie lekko bolec w dolnej klapie od zamku bagaznika, u mnie lekko sie rusza jak go palcami mojniej pociagnę, a skoro sie rusza to na nierownosciach gdy nic nie dociska klapy klapa minimalnie sie porusza cala gorna czesc klapy bagaznika i skrzypi sobie.

8 sierpnia jestem w serwisie na wymianie oleju to to zgłoszę.

W drzwiach nic sie nie dzieje na szczescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@walt u mnie tez skrzypi bagaznik i jak zaladowany to nie skrzypi, ale juz sam namierzylem co to. Zobacz sobie czy nie rusza ci sie lekko bolec w dolnej klapie od zamku bagaznika, u mnie lekko sie rusza jak go palcami mojniej pociagnę, a skoro sie rusza to na nierownosciach gdy nic nie dociska klapy klapa minimalnie sie porusza cala gorna czesc klapy bagaznika i skrzypi sobie.

8 sierpnia jestem w serwisie na wymianie oleju to to zgłoszę.

W drzwiach nic sie nie dzieje na szczescie.

 

Witaj,

piKi ja mam wersje po lifcie i zamek dolnej klapy tez mi sie rusza kiedy go ciagne reka, tak ma chyba byc, bo z trzech sztuk, ktore mialem okazje sprawdzic w kazdej e70 ten zamek sie ruszal. U siebei mialem rowniez stuki, halasy z okolic klapy, ale zastosowalem banalny patent z innego zagranicznego forum (banalny odwrotnie do ceny auta), wystarczy owinac (okleic) wlasnie ten uchwyt zamka, w ktory mozna wsunac palec (ten co sie rusza) oraz jak dolna klape opuscisz na dol tam rowniez pod lampami sa uchwyty zamka lewy i prawy, je rowniez owin raz badz dwukrotnie tasma izolacyjna, u mnie ta metoda sprawdzila sie w 100%, juz nic nie stuka, nie nie puka. Moze i Tobie przyniesie jakis efek- nic nie kosztuje a warto sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

piKi ja mam wersje po lifcie i zamek dolnej klapy tez mi sie rusza kiedy go ciagne reka, tak ma chyba byc, bo z trzech sztuk, ktore mialem okazje sprawdzic w kazdej e70 ten zamek sie ruszal. U siebei mialem rowniez stuki, halasy z okolic klapy, ale zastosowalem banalny patent z innego zagranicznego forum (banalny odwrotnie do ceny auta), wystarczy owinac (okleic) wlasnie ten uchwyt zamka, w ktory mozna wsunac palec (ten co sie rusza) oraz jak dolna klape opuscisz na dol tam rowniez pod lampami sa uchwyty zamka lewy i prawy, je rowniez owin raz badz dwukrotnie tasma izolacyjna, u mnie ta metoda sprawdzila sie w 100%, juz nic nie stuka, nie nie puka. Moze i Tobie przyniesie jakis efek- nic nie kosztuje a warto sprobowac.

 

możesz wrzucić fotkę jak to wygląda-może u mnie też się sprawdzi :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w serwisie, zglosilem skrzypienie klapy tylnej, Panowie rozkrecili i skrecili ponownie zamki i poprawilo sie tylko trochę ehhhhhhhhhhh

ruszam wiec z taśmą dziś zgodnie z zaleceniem kolegi :)

 

aha i ten bolec powinien sie trochę ruszac jednak

 

no i zrobilem jak kolega zalecal, tasma izolacyjna i ,,,,, TO DZIALA !!!! nic nie skrzypi

dziekuje i polecam tasme izolacyjna na skrzypiaca klapę od bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jeszcze raz o fotkę,bo jednak przy waszych starszych technologicznie X5 chyba ten zamek w bagażniku wygląda inaczej,dlatego poproszę o zdjęcie,może być na PW

 

Ojj tak, technologia zamka w klapie bagaznika przez ostatnie lata niezwykle sie rozwinela :lol: aktualnie zamki sa niezwykle bardziej zaawansowane, szczegolnie bolce metalowe, siegnely one po skomplikowane technologie rodem z wahadlowcow :duh:

 

A tak serio to niby po co ci zdjecie ? Nie potrafisz sobie wyobrazic metalowego bolca (takiego jak w w kazdym innym aucie) owinietego czarna izolacja? Litosci.

 

I z ciekawosci , jakie to nowe techologie ma nasz mniejszy braciszek ktorych e70 nie posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.