Skocz do zawartości

m20b20 hałasujący nawiew. Film.


quaszi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu borykam się z denerwującym problemem. Bardzo mocno hałasuje mi nawiew gdy przekroczę prędkość około 90km/h. Coś jakby brzęczenie. Jestem pewny, że problem tkwi właśnie w nim, bo gdy zmienię bieg na wyższy hałasuje głośniej. Gdy wyłączę całkowicie hałasuje ciszej, a czasem nawet przestaje. Nie wiem, czy coś siedzi w nawiewach, może liść. Odkręciłem nawet osłonę wiatraka, poczyściłem co się dało. przedmuchałem wszystko sprężonym powietrzem i było przez jakiś czas okej. W trasie gdy jadę za innym samochodem w tunelu aerodynamicznym wszystko cichnie, nawet na 4 biegu.Natomiast gdy wyjadę z niego, hałas wraca.

 

Uszczelka na osłonie wentylatora nie nadawała się do niczego po rozebraniu, więc ją wyrzuciłem w cholerę. Nie chcę się brać za rozbieranie całej konsoli, bo to za dużo roboty jest. Gdzieś musi dostawać się jakieś powietrze, które wpada w dmuchawy, bo jak się rozbujam do 150 km/h, to czuję powietrze lecące przez środkowy nawiew nawet gdy jest wyłączony. Macie może jakieś sugestie jak to rozwiązać? Chodzi mi po głowie zaślepienie wlotu, w które wpada wiatr, tylko nie wiem w którym miejscu szukać... Pod kratkami przed szybą? Hałas idzie z lewej strony, z okolic nawiewu szyby. Wróciłem właśnie z ponad 1000 kilometrowej podróży i strasznie męczy ten hałas. Za miesiąc jadę na urlop w jeszcze dłuższą podróż i na samą myśl już mną trzęsie.

 

Zarzucam film. Aparat leży na miejscu, z którego wydobywa się dźwięk. Autostrada A2, prędkość około 130km/h.

 

http://www.youtube.com/watch?v=72K1TG1frEo&feature=youtu.be

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mucha w kreskówce :D

 

Hałas się zmienia, pewnie dlatego, że powietrze płynące przez nawiewy w jakiś sposób go moduluje.

 

 

 

@RC Drifter Zdjęcie Twoje? Dziwne rzeczy się pod tą maską dzieją...

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.