Skocz do zawartości

BMW E36 318i - Coś nie tak ze sprzęgłem?!?!


marmagpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post więc na wstępie pozdrawiam wszystkich adminów i userów na tym forum! :hand: Mój problem polega na tym , że wczoraj wieczorem wsiadam do autka, wciskam pedał sprzęgła i czuję , że chodzi on bez żadnych oporów, nie mogę wrzucic żadnego biegu?!? Pobiegłem do domu, przejrzałem to forum i wyczytałem, że mógł sie zapowietrzyc wysprzeglik. Dzisiaj zaciągnałem auto na kanał i żadne próby odpowietrzenia wysprzęglika nie przyniosły efektu. Dodam że wysprzęglik jest suchy i nie widac zadnych objawów cieknięcia itp. HELP!!! Edytowane przez marmagpoznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposob odpowietrzasz wysprzeglik?? Bo go sie odwrotnie odpowietrza niz hamulce.

No i jeszcze jedno pytanie: czy w zbiorniczku byl plyn powyzej minimum. Bo jezeli spadl ponizej to zbiorniczek jest zbudowany tak ze najpierw brakuje plynu w sprzegle.

Trzecia sprawa to taka ze w e36 jest jeszcze jakas pompka przy pedalach. Sprawdz czy to nie jest czasem uszkodzone (objawia sie to zabrudzonym dywanikiem z plynu - od strony blachy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co pamietam to płyn był w normie, a wysprzeglik odpowietrzalem w sposob taki ,ze pompowalem sprzeglem jakies 5 razy do 3/4 skoku sprzegla po czym przytrzymywalem wcisniete sprzeglo na 3/4 jego skoku i kolega odkrecal odpowietrznik w wysprzegliku, polecialo kilka kropelek plynu hamulcowego, po czym zakrecal odpowietrznik i ja puszczalem sprzeglo. Czynnosc powtorzylem jakies 5 razy i nie przynioslo to efektu. Co do pompki przy pedale to nie wiem jaki jest jej stan bo nie zagladalem. Jutro sprawdze. Sprawdziłem i żadnych wycieków nie widac, jak się prawidlowo odpowietrza wysprzeglik???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.