Skocz do zawartości

320d wstawienie halogenów


Marcin1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam samochód, który wyjechał z fabryki bez halogenów. Kilka miesięcy temu uderzyłem w zająca w wyniku czego zgubiłem plastikową zaślepkę znajdującą się w otworze na halogen. Szukałem na aukcjach, ale taka zaślepka wychodzi ok 50 zł z przesyłką. W sobotę znalazłem na pobliskim szrocie oryginalne halogeny za 80 zł więc postanowiłem je kupić. Są już zamontowane i przydałoby się je jakoś podłączyć do zasilania. W związku z tym prosiłbym o pomoc.

1. Czy podmieniając moduł świateł na taki przystosowany do halogenów z przodu i z tyłu (w obecnym mam tylko jeden włącznik) muszę nowy moduł aktwować przez kompa?

2. Czy w wiązce, która wychodzi z obecnego modułu idą kable do halogenów przednich? Obecnie "w dół" idzie jedna wiązka (po lewej stronie zbiorniczka wyrównawczego), podejrzewam że do termometru, ale kabel od halogenów może kończy się gdzieś w okolicach lampy lewej?

3. Załóżmy że nie mam nowego modułu, czy mogę podłączyć halogeny do wiązki, która idzie do halogenu tylnego? Czy wtedy instalacja i moduł wytrzymają? Takie rozwiązanie też mnie satysfakcjonuje bo chcę jeździć na halogenach jak jest mgła (a nie używać ich do jazdy dziennej, czy oświtlania nimi drogi przy ładnej pogodzie), czyli tylne i przednie mogą palić się razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz jak narysować schematu ale posłużę się rysunkiem z sieci : http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/1d5154784f785853e5ac24f01bdcb5e2500x500_7610.jpg

Wyprowadzenie 85 i 86 podłącz do tylnej lampy przeciwmgielnej lub do wyprowadzenia w module świateł - tak by po włączeniu tylnych przeciwmgielnych włączał się przekaźnik.

Na wyprowadzenie 30 najlepiej przez bezpiecznik podajesz +12V . Przednie halogeny podłączasz jednym końcem do masy a drugim do wyprowadzenia 87a .

Jakby coś było niezrozumiałe to pisz. ;)

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ściągnij sobie EBA z instrukcjami retrofitów i tam masz wszystko opisane (sorry ale nie chce mi się już tego wysyłać łajzom którzy nie potrafią tego znaleźć) albo kup instrukcje w aso, koszt około 20pln.

Kabel od modułu już jest, trzeba tylko pociągnąć kable od halogenów, wstawić przekaźnik i bezpiecznik w wolne miejsca i podłączyć to razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.