Skocz do zawartości

Problem z tankowaniem BMW E61 LCI


jimmisek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie wiem co się dzieje mianowicie moja E61 stoi w garażu idzie zaraz na stół,siadł mi akumulator ale to nie problem kable i heja problem jest taki ze nie ma w niej paliwa kupiłem 5l i po prostu chciałem wlać żeby tylko dokulac się na stacje a tu lipa,po odkręceniu korka okazuje się ze jest jakaś blaszka która z żaden sposób się nie przesuwa lub coś takiego nie mogę wsadzić lejka wiecie o co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta blaszka się odchyla kiedy wkłada się tam "pistolet" do tankowania, jest na sprężynce

 

Tak powinna,ale nie mogę za nic wcisnąć lejka i nawet próbowałem śrubokrętem sobie pomoc i nic :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem po zakupie e60 lci. Żeby ta metalowa blaszka się otworzyła pistolet do tankowania musi nacisnąc na końcu wlewu przed nią takie dwa czarne, położone na przeciw siebie, guziki. Niektóre pistolety mają chyba mniejszy obwód-są zużyte? (myślę o tych do diesla-one generalnie są większe od benzynowych) i wtedy trzeba poruszac nimi góra-dół, żeby zwolnic te cholerne guziczki. To chyba zabezpieczenie żeby nie wlac benzyny do diesla-jak pisałem benzynowe pistolety maja mniejszą średnicę. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, coś jest na rzeczy -- też miałem problemy z tankowaniem, 2-3 razy w Norwegii i raz bodajże na Węgrzech (czasami wystarczyło poruszać pistoletem i ostatecznie w końcu wskakiwał, ale chyba w sumie 2 razy byłem zmuszony odjechać i szukać następnej stacji, co w takiej Norwegii, jeżdżąc po odludziach bardziej na północ, jest już mocno niefajne).

 

Nigdy nie zdarzyło mi się to w Polsce czy Niemczech.

 

Pistolety mają inne? Zbyt czuła ta blokada w E61? Jedno i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.