Skocz do zawartości

bmw 320 dA Inpa -Live data

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Walczylem z niedoladowaniem i okazalo sie ze niema lopatek w turbinie-no prawie.

Auto kopcilo na czarno prawie caly czas mocy rowniez brakowalo przy duzym spalaniu.

Wymienilem nieszczesne turbo na nowe GARETT-a i juz niekopci przez caly czas jedynie przy mocnym depnieciu lub ruszaniu pusci baczka.

Problem ze auto przy ruszaniu sie niezbiera rowno z gazem ma jakby opuznienie -dodaje gaz a auto dopiero po chwili jedzie.

Czy automaty tak maja?

zrobilem pare screnow.

Pozdrawiam

Opublikowano
czy przerabiałeś u siebie tzw.,,sciezke odzyskiwania mocy''?
Opublikowano
nie było prawie łopatek ? Ja to bym w pierwszej kolejności sprawdził gdzie te łopatki są, bo na pewno rurą wydechową nie wyleciały, i co one narobiły...

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Opublikowano
  • Autor

Weze podcisnienia wymienione,elektrozaworki czyszczone plus jeden na podmianke,kolektor (juz bez klapek)cztery razy czyszczony +czujnik cisnienia ,IC i doloty czyszczone ,AGR pracuje ,przeplywka rowniez,odma wymieniona,nowy olej BMW 0-40,poduszki silnika+skrzyni nowe,filtr oleju i powietrza MAN.

Napewno cos ominalem :mrgreen:

Co do lopatek

Pare kawalkow 0,5mm znalezione w wezu turbo-przeplywka i odplywie odmy do tego przewodu byly nawt powbijane w poczatek weza.

W IC nieznalazlem nic jak i w zamazanym grubo nagrem kolektorze.

Pozdrawiam

Opublikowano
No to moc teoretycznie odzyskana, może warto zainteresować się "potencjometrem pedału gazu" (poti1 i poti2 w impa) bo od niego wszystko się zaczyna :norty: .
Opublikowano

Ja tu nie widzę nic niepokojącego, opóźnienie wynika z tego że masz automat co opóźnia start na pierwszym biegu później jest juz ok. Musiał byś znać zasadę działania tego automatu, ale jest to niewielki ułamek opóźnienia może z 0,5 sekundy.

Tak więc nie masz się czego czepiać, poza tym to proponuję Ci wyłączyć egr oraz wgrać najnowszy soft do skrzyni i opóźnienie się zmniejszy.

Zrób jeszcze test na 3 biegu od 1200 obr do 4500 obr ale gaz na maxa bez kick down.

Opublikowano
  • Autor

Test zrobiony -wyglada tak

http://www.youtube.com/watch?v=iX47Q65gb9Q&feature=youtu.be

1200-4500

Nowy soft do skrzyni wgraja tylko w BMW i za oplata?

AGR mialem kidys jeszcze na starej turbinie odlaczonego i raczej nic sie wtedy niezmienilo.

Ale zobacze za Twoja rada jeszcze raz na nowej :cool2:

Pozdrawiam i dzieki wszystkim

Opublikowano

Według mnie wszystko jest ok, niema się czego czepić no chyba że tego że przepływka w górnych obrotach trochę traci.

Nowy soft wgrasz na przykład u mnie lub u ludzi którzy zajmują się diagnostyką lub programowaniem, popatrz w dziale diagnostyka.

EGR polecam ci wyłączyć programowo, wtedy będzie spalinami dogrzewał auto jak będzie zimne a jak będzie nagrzane to będzie odłączony.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.