Skocz do zawartości

Kontrolka skrzyni biegów - automat


miskacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam E87, ale zwracam sie do was z zapytaniem, bo na moim dziale nikt mi nie może odpowiedzieć.

 

Związku z tym, ze jestem na delegacji, to nie mogę podjechać na diagnozę. Przejde do rzeczy, kilka dni temu zakładali mi zabezpieczenie na skrzynię biegow, samochód stał dwa dni i wyładował sie aku. Od tamtego czAsu zapala mi sie kontrolka skrzyni biegow (żółta), ale tylko przy wlozeniu kluczyka, na zaplonie i zapalonym samochodzie tego błędu nie ma.

Kazalem wymienić ojcu aku, bo już był mocno zużyt, a myślałem ze jest to spowodowane słabym aku

 

Moze ktoś miał lub słyszał o podobnych objawach?

 

 

Btw, po wymianie aku , trzeba go adaptowac ?

 

Z gory dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akku trzeba zaadaptować bo inaczej alternator szybko go ubije.

 

Być może chłopaki spieprzyli coś z montażem zabezpieczenia. Ta kontrolka jest z wykrzyknikiem w środku? Jeśli tak to albo skrzynia ma problem z odczytem stanu pedału hamulca albo co bardziej prawdopodobne ten błąd pojawia się gdy lewarek jest zablokowany czyli Twoje nowe zabezpieczenie-może za mocno dociska drążek? Rozumiem że to skrzynia AT?

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, taka zebatka z wykrzyknikiem w środku.

Nawet gdy zabezpieczenie nie jest zablokowane, to tez wyskakuje ten błąd.

Co ciekawe jak pisałem wcześniej,to na zapłonie i rozruchu tego błędu nie ma. Skrzynia działa tak samo jak działała, tryb sport i manual tez.

 

 

Wiem,ze to wrozenie z fusów,ale martwię sie czy to cos poważnego i czy już zbierać kasę na naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to usiądź wygodnie i popatrz jak to się montuje. http://www.sendspace.pl/file/5db23a2678000504a2b856f wprawdzie to 5tka ale u Ciebie będzie bardzo podobnie, troche inna blokada - być może z taką extra rurką, może inny kształt ale zasada identyczna.

 

Nie mówię że coś jest uwalone, być może chłopaki po prostu źle założyli blokadę. Proponuję po powrocie z delegacji podpiąć się pod kompa a potem o ile nie będzie konkretnej wskazówki co dalej to uderzyć do zakładu który to montował, zdjąć tunel i obejrzeć jak to jest zamontowane, czy czasem nie jest nic uszkodzone itp. Trzeba by to obejrzeć.

 

Powodzenia!

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje i pomoc

 

Nie wiem czy dobrze opisze problem. Po podlączeniu kompa wyskakiwał problem z blokada skrzyni na "P". Rozebrali mi samochód i była niedopięta wtyczka od mikrostyku.

 

Naszczęscie wszystko jest ok.

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.