Skocz do zawartości

[E60] Aktywacja poduszki pasażera


bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

człowiek, od którego kupiłem auto twierdzi, że dezaktywował poduszkę pasażera (woził fotelik na przednim siedzeniu). Deaktywacja była zrobiona za pomocą komputera (nie ma przełącznika na kluczyk) - poprzedni właściciel podobno zrobił to u jakiegoś lokalnego magika. W związku z tym dwa pytania:

 

1. W jaki sposób sprawdzić za pomocą INPA/DIS/NCS czy poduszka jest rzeczywiście dezaktywowana?

2. Jeśli jest, to jak ją z powrotem aktywować?

 

DIS nie pokazuje żadnych błędów, w INPIE w module poduszek jest:

Passenger Off Switch (POS)

POS verbaut: nein

Stromwer: 0.008mA

 

Niestety nic mi to nie mówi, poza tym nie jestem pewien czy nie dotyczy fizycznego wyłącznika, którego w moim roczniku nie ma.

 

Będę wdzięczny za szybki odzew, bo nie chcę jeździć z nie działającą poduszką. Jeśli nie ma prostego sposobu, pojadę do ASO.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię kruk203 - tak też zrobiłem. Niestety FSW_PSW.trc zrzucany z modułu poduszek jest identyczny po tej operacji, co wydaje się sugerować, że nic NCS'em nie było grzebane. Dzisiaj zrobiłem dodatkowo diagnozę ACSM DIS'em i wyszło "Switch for front passenger airbag deactivation - ON". O ile dobrze interpretuję, to oznacza, że poduszka jest aktywna.

 

Czy jest jakaś inna możliwość deaktywacji poduszki (zmiana w samym programie sterownika, ingerencja w elektrykę), która nie generowałaby błędów?

 

Jest jeszcze opcja, że ktoś zchrzanił poprzedniemu właścicielowi robotę i zresetował sterownik przy jakimś kodowaniu albo aktualizacji, a gość nie wiedząc o tym nadal wodził dziecko na przednim fotelu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się wydaje ze " przełącznik od dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera masz włączony" czyli poduszka nie działa mimo że nie masz przełącznika. Tak to interpretuję. Według mnie to tylko disem da się to zrobić w funkcjach serwisowych dotyczących moduły Air Bag, niestety nie mam pod ręką E6X aby sprawdzić jak sprawdzę to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@szatynwroc:

Miałeś okazję sprawdzić to w innej E60 (np. w swojej)? Ja sprawdziłem w 3 innych i w każdej jest tak jak w mojej. Poza tym dla pewności sprawdziłem kable poduszki, wrzuciłem najnowszy soft do ABG i przekodowałem "na czysto" - cały czas ten sam komunikat w DIS. Dochodzę do wniosku, że tak po prostu jest w autach, w których nie ma fizycznego przełącznika. Może zależy to też od wersji oprogramowania.

 

A może ktoś jeszcze mógłby sprawdzić tą wartość w DISie w swojej E60/E61?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto od 3 dni jeszcze ie bawiłem się bo nie było czasu, ale jak tylko sprawdzę to dam znać :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odgrzewam temat, choć bardziej dla "potomnych". Otóż tak właśnie ma wyglądać działająca i włączona poduszka w DISie w autach bez jej fizycznego wyłącznika. Potwierdziłem to na kilku egzemplarzach przy pomocy elektroników z serwisu BMW, a także na innych forach. Alarm odwołany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Czy ktoś się orientuje czy można w X5 E53 po lifcie zamontować tylne boczne poduszki powietrzne w drzwi jeśli fabrycznie nie zostało auto w takie wyposażone?

 

Mógłby ktoś opisać to krok po kroku, oczywiście mając poduszki i boczki pod poduszki, chodzi o elektrykę (czujniki sensory instalacja kodowanie)

 

Z góry bardzo dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.