Skocz do zawartości

E39 530da demontaz/wymiana skrzyni automat GM


tooblack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u kolegi w e39 padła skrzynia GM. Decyzja - wymieniamy na inną. Moje pytania do was:

 

1.Czy damy radę zrobić to we własnym zakresie, tzn dysponujemy narzędziami, garażem z kanałem ?

 

2. Czy wyciągać skrzynie z konwenterem czy bez?

 

3. Czy jest tu ktoś kto przeprowadzał taką operacje ? Jeśli tak to jakie wnioski, tzn na co zwrocic szczególną uwagę ?

 

Z góry dzięki i.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynność te można zrobić samemu, bez większego problemu. Tylko trzeba mieć narzędzia i troche oleju w głowie. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie skrzyni, by nie spadła podczas demontażu. Element troche waży, wystarczy coś pod nią podłożyć by ewentualnie wsparła się na podparciu. Wyciąga się zawsze z konwerterem gdyż jest on osadzony w obudowie skrzyni. Czynność należy wykonywać z rozwagą byc czegoś nie zepsuć, bez pośpiechu i nerwów.

Masz zamiar wymieniać na inny model skrzyni, innego producenta, czy inny egzemplarz takiego modelu jak ty masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar wymieniać na inny model skrzyni, innego producenta, czy inny egzemplarz takiego modelu jak ty masz?

 

Myśleliśmy o wymianie na taką samą, czyli gm a5s 390r + zalac nowym olejem.

Nie powiem , ze lepiej było by wstawić ZF, tylko pytanie ile z tym rzeźby? Co jeszcze trzeba wymienic? Wiem ze sterownik na pewno...

 

 

 

 

Wysyłane z mojego HD2 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum był temat o zmianie/zmienionej skrzyni zf w miejsce GM, co trzeba zrobić, to nie wiem... Tak jak pisałeś, sterowniki lecą od razu, pewnie jakieś mocowania. Nie wiem, jak to się ma do przełożeń, bo zf latały w benzyniakach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.