Skocz do zawartości

[E60] Kasowanie błędu poduszki po demontażu kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Demontowałem ostatnio kierownicę w celu sprawdzenia denerwującego plastikowego stukotania przy kręceniu. Wszystko robione przy odłączonym akumulatorze oczywiście. Po skutecznie przeprowadzeniu dokręcenia wszystkich śrub w kolumnie i podłączeniu na nowo akumulatora pokazał się błąd poduszek.

Próbowałem go skasować INPą poprzez Clear EM - niestety bezskutecznie. Wiecie jak to zrobić? Czy jednak czeka mnie wizyta w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że jak wcześniej błędu nie było a pojawił się po dłubaniu przy kierownicy to tam szukał bym chyba przyczyny, tym bardziej jak robiłeś na odpiętym aku (dobrze że nie przyszło Ci do głowy tego robić z podpiętym), błąd jest i nie można go skasować to na 99% problem powinien być z połączeniem - brakiem jego z airbagiem, zobacz w inpa lub w DIS czy ten airbag pokazuje jakiś opór w ogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem z wtyczką w taśmie.Mam tak samo i dziś jadę to zrobić.Podobno te wtyczki to takie jednorazówki ,ze jak wypniesz raz to później jest problem żeby się prawidłowo trzymały i stąd jest błąd.U mnie wymieniano plastik przy kierownicy i 2 razy kasowałem już ten błąd ale teraz trzeci raz już nie daję rady .Prawdopodobnie taśma się wypięła i nie ma połączenia z poduszką

 

Możesz to samemu oczywiście zrobić :D :D :D

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z tej naprawy.Wtyczka była na swoim miejscu ( mam X3 i moze byc inaczej niż w innych modelach ).U mnie jest wtyczka przy samej poduszce i była na swoim miejscu.Błąd, który był dotyczył kostki ale dalej niz sama poduszka i tylko mechanik poczyścił ją,złozył i zobaczymy co z tego bedzie.Sama wtyczka przy poduszce ma zabezpieczenie wiec nie ma jak się wypiąć ( tak jest bynajmniej u mnie)
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.