Skocz do zawartości

Świecąca się kontrolka otwartego bagażnika


daski1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie. Wczoraj otworzyłem tylną szybę bagażnika i po zamknięciu zaczęła świecić kontrolka otwartego bagażnika. Bagażnik i szyba są dobrze domknięte. Światła w środku normalnie gasną. Co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej przetarta wiązka w klapie bagażnika.

Niebawem przestanie się w ogóle otwierać, wiec sugeruje sprawdzić i naprawić jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kolega Silentbb ma rację, masz przetartą wiązkę elektryczną. Przerobiłem ten sam temat, najpierw zaczęła się na stałe świecić kontrolka otwartej klapy, potem przestało działać oświetlenie bagażnika, dopiero gdy mogłem już go otworzyć tylko z kluczyka wziąłem się za wiązkę. Efekt - 4 kable musiałem łączyć bo były przerwane.

 

Pozdrawiam.

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem ciągnie się już od e34, przypadłość dotyczy zarówno sedana jak i trumniaka.

 

Lutownica, cyna, nożyk, koszulka termokurczliwa, taśma szmacianka i pewnie jakiś torx do trumniaka.

Później niespiesznie jakaś godzinka i masz naprawione raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

 

Kupiłem tydzień temu BMW520 E39 i pali się u mnie kontrolka otwartego bagażnika, zamek elektryczny otwiera się z pilota - natomiast po otworzeniu bagażnika nie pali się światło w środku bagażnika, a po zamknięciu bagaja nadal pali się na desce kontrolka od niego. Nie działa mi również lewe światełko podświetlenia tablic rejestracyjnych (wymieniłem żaróweczkę nie pomogło, przepinałem żeby sprawdzić prawy w lewy i też nie działa bo myślałem, że może uszkodzony jest ten adapter czy jak to się tam zwie:)).

 

Czytałem wasze pomocne informację natomiast nie za bardzo widzę dostępu do tych kabelków przy zamku. Żaden ze mnie mechanik raczej mam zupełnie inny fach i ciężko mi takie rzeczy przychodzą stąd liczę na waszą bezcenną pomoc. Jak się dostać i co sprawdzić bo pewnie faktycznie u mnie też przerwały się te kabelki o których się tutaj rozpisujecie. Domyślam się, że trzeba zdejmować jakieś osłonki w bagażniku żeby się tam dostać.

 

Jeśli mogę prosić o jakąś w miarę dokładną instrukcję co i jak żebym dał sobie radę będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj kabelków przy zamku tylko szukaj na zagięciu wiązki gdzie wchodzi w karoserię, bo to tam najczęściej się przecierają..

 

W sedanie wiązka od tylnej klapy wchodzi do środka od prawej strony. W kombi nie wiem bo nie miałem takiej e39.

 

Jak coś to pisz. Coś się wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.