Skocz do zawartości

[320i] M50B20 - uszczelka pokrywy zaworów


Riff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Poszukuje zamiennika uszczelki pokrywy zaworów (11 12 0 034 106) do M50B20, znalazłem oryginał tutaj ale jak na razie pieniędzy zbytnio nie mam i jestem ciekaw czy dało by się coś zaoszczędzić, a do miejscowego sklepu AD Polska nie mogę się aktualnie dodzwonić. Zaczęło ostatnio trochę cieknąć z pod pokrywy, świadczy to o czymś więcej niż o uwalonej uszczelce? Silnik ma przejechane ok. 230tyś Km i ogólnie nie mam z nim żadnych problemów - od 2006 roku kiedy go sprowadziłem wymienione w samochodzie były tylko elementy zawieszenia, uszkodzona przeze mnie chłodnica(zaspy...), szczotki alternatora i regularnie filtry i olej.

 

Kolejnym problemem jest dziwna praca silnika gdy jest zimny. Zaraz po odpaleniu chodzi tak jakby jeden cylinder nie pracował, troszkę gorzej się zbiera lecz gdy wskaźnik temp. silnika stanie w pionie wszystko wraca do normy. Co i w jakiej kolejności trzeba sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło ostatnio trochę cieknąć z pod pokrywy, świadczy to o czymś więcej niż o uwalonej uszczelce?

 

Pewnie masz odme przytkaną. Taka uszczelka z zamiennika jest napewno niewiele tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem odmę, dokręciłem jedną śrubę spod której teoretycznie ciekło i wytarłem bok głowicy, jak na razie nie widzę żeby coś ciekło. Świece były wymieniane jakieś 30tyś km temu, bodajże w 2008 roku wiec dla profilaktyki postaram się je wymienić bo to wydatek groszowy tylko nigdzie w okolicy nie mogę namierzyć klucza, który wejdzie do tych małych komór więc chyba będę musiał odstawić samochód do jakiegoś warsztatu. Nie wiem czy to efekt placebo czy rzeczywiste odczucia ale mam wrażenie, że po przetkaniu odmy silnik chodzi płynniej i lepiej się zbiera. Jest to w ogóle możliwe? ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to efekt placebo czy rzeczywiste odczucia ale mam wrażenie, że po przetkaniu odmy silnik chodzi płynniej i lepiej się zbiera. Jest to w ogóle możliwe? ;]

 

Oczywiście, że tak :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.