Skocz do zawartości

Nie ubywa kilometrow na komputerze pokladowym


ppot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem nowym forumowiczem ale owe forum przegladam systematycznie.Od ponad miesiaca jestem szczesliwym posiadaczem E61 520D i jedna rzecz nie daje mi spokoju.Zauwazylem ze na komputerze pokladowym nie zmieniaja sie kilometry do np.wymiany klockow,lub oleju.Nie wiem czy to wina programu czy jakiejs usterki,moze ktos juz sie spodkal z taka sytuacja to prosze o rade.

pozdrawiam wszystkich

ppot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest normalne, czasem trzeba przejechać 10 tys, km. żeby jakiś licznik się ruszył, to zależy też od tego jak eksploatujesz samochód, jesli jezdzisz codziennie sporo km. to szybciej zaobserwujesz zmiany a jesli tylko dojazd do pracy to szybko nie zauważysz ubywania km. w inspekcjach.

 

Ps. Inspekcje to nie są zwykłe odliczania do tyłu, to komputer oblicza na podstawie różnych danych i czasem przyspieszy odliczania a innym razem spowolni, wszystko jest uzależnione od warunków eksploatacji, np. kiedy resetujesz inspekcję oleju i pojawia się 30 tys. to nie oznacza że tyle masz przejechac na oleju, jesli bedziesz uzytkował samochód w miescie i bedzie sporo rozruchów silnika to komputer przyspieszy odliczanie i inspekcja dojdzie do zera np. po 15 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade ale codziennie robie ok 100km autostrada zrobilem juz ok 8tys km a inspekcje w zadnej pozycji nie ruszyly nawet na krok np.jak komputer pokazywal do wymiany oleju 22tkm tak pokazuje dalej i przy innych pozycjak rowniez bez zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisał kolega wyżej wszystko jest O.K.

 

Skoro robisz dziennie 100 km po autostradzie to na przykład sporadycznie używasz hamulców, a przynajmniej o wiele mniej niż po mieście, więc komputer nie odlicza km-ów do ich wymiany bo stwierdza, że ich nie zużywasz na tyle aby nie przejechać podanych aktualnie kilometrów.

 

Na pewno Ci się niebawem coś pozmienia.

 

Radości z jazdy życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed majowym weekendem najbliższa inspekcja dotyczyła wymiany filtra kabinowego i miała być za 18.000 kilometrów. Teraz jest już do wymiany 23.000 kilometrów więc nie dość, że ich nie ubywa to jeszcze inspekcja się oddala :?: . Dziwne biorąc pod uwagę majowy wyjazd, który powodował częstsze przebywanie w aucie niż zazwyczaj i większe przebiegi.

Pozostaje tylko machnąć ręką dodając pod nosem: "ten model tak ma"... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inspekcje biorą pod uwagę sposób użytkowania samochodu, ja np, jeżdżę dużo po mieście, w zaszłym roku wymieniłem przed wyjazdem na wakacje przednie klocki hamulcowe po skasowaniu inspekcji o dziwo nie pokazało się 50 tyś do przejechania na nich tylko 45 tyś.(wziął pod uwagę częste używanie hamulców - jazda po mieście) Po urlopie i zrobieniu ok 2 tys km komputer pokazywał wymianę klocków za 48 tys więc po zrobieniu 2 tyś w trasie komputer nie dość ,że nie "zdjął" tych 2 tyś, które zrobiłem to w dodatku dodał 3 tyś. Podobnie jest praktycznie z każdym monitorowanym podzespołem.

Jaj jeździsz delikatniej niż poprzedni właściciel lub w bardziej sprzyjających warunkach tj. więcej trasy niż miasta w porównaniu do poprzednika to kilometry na inspekcjach mogą długo się jeszcze nie zmieniać na minus a wręcz mogą pokazać dłuższe przebiegi do wymiany od tych co masz teraz :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.