Skocz do zawartości

'91 318iT M50TUB25


zmijas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Spokojnie, wszystko jest do zrobienia. :) Po co Ci termo wyłącznik, wsadz przełącznik i samemu włączasz.

Przesuwający się akuś to wina zaśniedziałeś śruby co go trzyma i nie idzie go pewne dokrecić. Gwintownik i WD i przykręci sie bez problemu. No wyjący most i skrzynia to wieksza ilość roboty i warto od razu zrobić na raz, niż sie bawić bez potrzeby. Niestety do straruszków trzeba mieć cierpliwości trochę...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się przejechałem zatankować i ostatecznie sprawdzić ten termowłącznik przed oddaniem do reklamacji i jak postał trochę od popołudnia skrzynia przestała wyć. Jedna rzecz mniej.

 

Z tym dyfrem mam zamiar tak zrobić jak jego poprzedni właściciel, dolać pokostu i zapomnieć o problemie. Bo oprócz wymiany to nie ma na to żadnego lekarstwa chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że w środę były "urodziny" trumniaka wykorzystałem to jako okazję żeby zrobić ostatnie porządne sprzątanie, mycie i polerowanie przed zimą. Oto efetky:

 

http://imageshack.us/a/img854/9484/cam00078.th.jpg

http://imageshack.us/a/img521/729/cam00079.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie planuje zrobić tylne hamulce tylko nie wiem jaki zestaw wykombinować. Słyszałem złe opinie na temat tarcz ATE Powerdisc i że lepiej kupić Mikody.

 

I teraz mam takie propozycje:

Tarcze nawiercane Mikoda+ klocki TRW - ok, 300zł

Tarcze zwykłe TRW+ klocki TRW - ok 270zł

Zestaw Bosch tarcze+klocki - 250zł

 

Co myślicie? Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmmm, ja mam ATE PD z przodu, wentyle i spisują się bez problemu. Nie biją, nie zużywają się nadmiernie. Chodź z zestawie z klockami ATE, zyzywaja sie równomiernie. Mam jeszcze klocki na jakies 10 tys km i na tyle tez starcza tarcze. Razem daje u mnie jakies 40-45 tyś km. Nie jest źle biorac pod uwagę jakość hamowania. Jednak na tył bym tak nie szalał. Zwykły zestaw z TRW, lub zwykłe ATE, nawet jak byś wziął coś pokroju ABS, DELPHI na tyle też wystarczy. Ja u sibie na tył (mam bebny) dałem wszystko a ABS, jakaś niemiecka firma i hula od 80 tyś. No ale jak chcesz mieć bardzo dobrze, to zwykłe ATE i klocki ATE.

 

 

pzdr>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw ATE. Nie chciało mi się bawić w oddzielne wysyłki.

DSCN1652.jpg

 

Cała wymiana zajęła mi 2 dni, nie chce mi się opisywać wszystkiego co mi się przytrafiło ale tutaj wrzucam zdjęcie które przedstawia jeden z mniejszych problemów które mnie napotkały podczas wymiany tych tarcz i klocków.

CAM00124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

POwiedz, ile dałeś za ten zestaw z przesyłką. Zaraz sprawdze ile by wyszło u mnie w sklepie :)'

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cena masz dobrą, ale miałbym parę złotych tanie. Ale rzędy 30-40 złotych wiosny nie czynie :D

Ważne by dobrze się spisywały. Na tarczach masz wyryte ATE????

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie pytałeś :D jak coś to pisz, zawsze coś da się wymyślić. Puki co zmieniam pracę, brażna zostaje, lepszy dostęp do towaru i nawet wysyłka teraz będzie więc jak coś to pytaj :)

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysyłka teraz będzie

 

 

no w końcu!

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem, chyba do sosnowca przez Jaworzno miałem bliżej... :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

A Tobie się nic nie stalo??? Masakra....na szczęście zamienniki nie są drogie i do wymiany nie trzeba deski wywalać....

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZŁO :D

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tobie się nic nie stalo??? Masakra....na szczęście zamienniki nie są drogie i do wymiany nie trzeba deski wywalać....

 

PZDR>

Nie, na szczęście stałem na parkingu, na zewnątrz samochodu. Nie fajnie by było dostać gorącym płynem chłodniczym po nogach.

 

Sytuacja wyglądała tak:

Wróciłem po jakiejś przejażdżce, wszystko było ok. I siedzę na parkingu z włączonym silnikiem i patrze że wskazówka temperatury idzie w górę. Odpaliłem ogrzewanie na full, a tutaj leci zimne powietrze. Wyszedłem na zewnątrz zobaczyć czy wentylator jest włączony. Był wyłączony. Stwierdziłem że to wskaźnik temperatury musi wariować. A tu nagle patrze sauna w środku samochodu, para wali spod deski rozdzielczej, płyn się leje na podłogę. Wyłączyłem silnik, płyn przestał się lać. I w tym momencie usłyszałem jak włącza się wentylator chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Samochód tak stoi nieruchomy już 2 miesiące. Wszystko co potrzebne do naprawy w sumie jest skompletowane. Tylko nie mam czasu żeby się nim zająć bo praca/studia. W poprzednią majówkę trochę dłubnąłem. Niestety wtedy próba wyjęcia deski zakończyła się niepowodzeniem. Teraz będę próbował wieczorami po pracy trochę ruszyć do przodu z robotą, a jeśli nie to dopiero w lipcu będę miał dopiero wolny weekend :( . Szczególnie że znalazłem już stronę z instrukcją jak wyciągnąć deskę to może teraz mi się uda http://home.comcast.net/~cdeegan9/dashboard/dashboard_1.html.

Tak wygląda sytuacja teraz:

PHOTO_20130501_154746ss.jpg

A przy okazji upewniłem się co jest winowajcą całego zamieszenia.

PHOTO_20130501_154504ddd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.