Skocz do zawartości

PREHEATING REGULATOR - co to takiego?


leo johnson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy mozecie mnie oswiecic za co odpowiada czesc nr 12 z tego schematu?:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1051&mospid=47249&btnr=13_0599&hg=13&fg=20

 

Pytam bo u mnie pod maska jakos ta czesc "niepewnie wyglada" :)To cos do podgrzewania/sterowania doplywu powietrza? Jutro przy swietle zamierzam sie temu przyjrzec... na co zwrocic uwage? moge to jakos recznie przetestowac? jak ma sie to zachowywac bedac sprawnym? Czy moze miec to wplyw na ranny rozruch silnika?

 

-e30 316 1,8 L m10 gaznik 1985r

 

Z gory dziex za objasnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mnie to wygląda na siłownik(z termostatem?) do regulacji dopływu gorącego powietrza znad kolektora wydechu/bądz zimnego z przodu auta -w zalężności od potrzeb dla zapewnienia optymalnej temp.powietrza zasysanego.

Element ten raczej nie ma wpływu na rozruch zimnego silnika .Dopiero po rozgrzaniu kol. wydechu ciepłe powietrze dotrze do filtra.

Co do szczeółów to mogę się mylić-napisz gdzie jest podłączony trn wężyk? :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze miec to wplyw na ranny rozruch silnika?

 

Jako element umocowany przed filtrem powietrza nie ma żadnego wpływu na jakość odpalania zimnego silnika.

 

Jedyna konsekwencja niesprawności regulatora temperatury zasysanego powietrza to zużycie paliwa zimą wyższe o kilka dziesiątych litra na każde 100 km przy jeździe na krótkich odcinkach (przy takich mrozach jak teraz benzyna lepiej odparowuje, łączy się, miksuje [jak zwał, tak zwał] ze wstępnie podgrzanym powietrzem, pobieranym znad kolektora wydechowego).

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.