Skocz do zawartości

e36 316--->325 zawieszenie gwint i problem


Fidlerfreefly

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem dotyczący zawieszenia w moim e36 coupe. Auto kupiłem z lekko obniżonym zawieszeniem i postanowiłem wymienić zawias na nowy ponieważ tamten sie już zużył. Kupiłem gwint firmy Tuning art na wszystkie cztery koła, z przodu dodatkowo tuleje poliuretanowe o standardowej twardości. Zawieszenie było bardzo twarde, chyba że rozkręciłem je maksymalnie ale pojawił się nowy problem, bo przycierałem podwoziem gdzie się tylko dało .Przed wymianą silnika myślałem , że tak ma być bo mały silnik to i lekki jest, ale po wrzuceniu m50b25 nic się nie zmieniło. Zawias jest sztywny do przesady, praktycznie w ogóle nie pracuje i szczerze mówiąc to jazda po normalnej drodze staje się bardziej niebezpieczna niż z ciastowatym zawieszeniem. Zastanawiam się czy jest jakieś rozwiązanie, czy da się troche "zmiękczyć" zawieszenie czy pozostaje mi wymiana na normalny zawias. Auto ładnie wygląda ale ze względu na twardość nie nadaje się do jazdy po publicznych drogach. Jeśli nie można nic z tym zrobić to gdzie mogę kupić sprężyny m-technic (ile to kosztuje) i jakie amortyzatory wrzucić, zeby auto było nie za wysokie, lekko usztywnione i super się prowadziło. Teraz to jest mordęga , samochód podskakuje, dramat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś syfiaste zawieszenie to czego sie spodziewasz ( kiedyś popełniłem ten sam błąd) - cena pewnie poniżej 1000 pln za komplet świadczy o jakości tego zestawu - zauważ że jeden amor Sachsa, czy Bilsteina do zawieszenia M to koszt ok 300 pln i więcej.

 

Moja propozycja - kup porządne sprężyny - Mtechnik (jeżeli -20cm obniżenia ci starczy) lub jakiś HR czy Eibach i do tego komplet amorków Bilsteina. I zobaczysz co to znaczy mieć najszybsze auto w zakrętach - tylko opona będzie ograniczała Tobie przyczepność :D

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.