Skocz do zawartości

Katalizator uniwersalny


spooky79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Zabrałem się dziś za wymianę w moim autku sprzęgła , po zdemontowaniu układu wydechowego zauwarzyłem że w katalizatorze pękł wkład na pół i jedna z połówek się przesuwa w środku ... czeka więc mnie wymiana. Z oczywistych względów nowego w ASO nie kupię , nie chce też wspawywać żadnych rurek.Pozostaje albo używka albo zamiennik. Przegladając net natknąłem się na uniwersalne katalizatory które produkuje między innymi BOSAL. Koszt takiego kata to ok 400zł ,norma euro 3 , 24 miesiące gwarancji .Za stary powinienem dostać ok. 200zł ,więc ogólny koszt wymiany nie będzie wielki (mam migomat więc dsam sobie go wymienie) .I tu moje pytanie .Czy ktoś z forumowiczów miał już może do czynienia z tymi uniwerslanymi katami , jeśli tak będe wdzięczny za jakieś info. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Katalizator zakupiony jeszcze nie zamontowany , nurtuje mnie natomiast jedna sprawa na katalizatorze jest strzałka , pytanie : czy ma być skierowana w stronę silnika czy też wskazuje przepływ spalin bo spotkałem isę z różnymi opiniami . Będe wdzięczny za odpowiedz. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Praktycznie bez róznicy , no może tłumik końcowy odrazu po wymianie zaczął delikatnie warczeć , przypuszczam że to pewnie z powodu tego iż katalizator ma większy przepływ (mniejsze tłumienie) , dziurki w nim wyglądały faktycznie jakby delikatnie większe niż w oryginalnym , czyli mam coś na styl sportowego kata :) :) , no i zero jakiego kolwiek problemu na przeglądzie , brzęczących rur i tego podobnych problemów . Za starego dostałem w skupie 300zł , więc koszt nowego praktycznie się zwrócił .Jak będziesz chciał mogę podesłać zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.