Skocz do zawartości

[E90] Service Enigine Soon itd...


kalmi

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Na wstępie proszę zeby nie wypowiadały się osoby bez konkretnej wiedzy, porady typu a.słodowy proszę zachować dla siebie

 

problem jest że zgłasza mi sie vanos, (INPA), wymieniłem elektrozawory, silnik poprawił prace, jednak dalej włącza sie "Service engine soon"

lookam do INPY a tam dalej to samo.... 2A89

Czarna Eta (SOLD)................Granatowy Mieczysław (LIVE!).......................Czarna Szmata

http://www.gimnastycy.pl/avatar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, temat rozwiązany

 

Tutaj ( http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=486201 ) znajduje się dokładna instrukcja o co chodzi.

Na początku postanowiłem wymontować zawory w celu sprawdzenia, wyczyściłem w benzynie i zamontowałem bo myślałem ze pomoże. Podłączyłem do 12V, zawór działał. Reset i pojezdziłem 2 dni. Błąd pojawił się ponownie.

Kupiłem elektrozawór vanos (oryginał kupiony w serwisie BMW - 350 zł), na razie jeden zeby nie pchać sie w dodatkowe koszty i dla testu podmieniłem stary inlet na nowo kupionego (zaznaczam że błędy miałem tak samo na inlet jak i outlet), reset i po 2 dniach SES :/

Troche zrezygnowany zamieniłem zawory miejscami, nowy na outlet a stary na inlet. po 2 dniach SES :mad2:

Ale postanowiłem sprawdzić jeszcze zawór, który wymontowałem jako pierwszy, i teraz podmieniłem stary z inlet na stary który był wymontowany jako pierwszy. minęły prawie 2 tygodnie i SES nie ma! :shock:

 

Konkluzja:

- Po przestudiowaniu info ze trzeba wymienic filtr powietrza, sondy lambda, lewą oponę itd... postanowiłem spróbować od rzeczy najprostszej, czyli elektrozawór vanos, miałem błędny INPA:

 

2A39 Valvetronic, adjustment rande - No stops learned

2A2E mixture control - Mixture too rich

2A2F mixture control 2 - Mixture too rich

2A98 - crank shaft - intake crank shaft, correlation - Value outside reference range

2A87 - outlet-Vanos, mecanic - moves with difficulty, jammed mechanically

 

- Elektrozawór po wymontowaniu, wyczyszczeniu i sprawdzeniu pod 12V może wydawać się sprawny (mój wizualnie był ok i działał) ale wcale tak nie musi być, wiec nie ma sie co sugerować wyglądem zaworu. (mam podejrzenie ze napięcie podawane do niego jest modulowane w jakimś zakresie, a zuzyty mechanizm z elektromagnesem moze nie być juz tak doładny jak potrzeba).

- Oczywiście prosciej byłoby kupić 2 zawory, pewnie od razu załatwiłoby sprawe bez zbędnych kombinacji, ale z drugiej strony popróbować nie zaszkodzi a jestem o 350 zł do przodu.

Czarna Eta (SOLD)................Granatowy Mieczysław (LIVE!).......................Czarna Szmata

http://www.gimnastycy.pl/avatar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.