Skocz do zawartości

bardzo glupie pytanie :-) - przełącznik gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Z gory uprzedzam ze pytanie bardzo glupie, wszystko mi sie pomieszalo (BMW mam od 3 dni) i juz sam nie wiem - mam przycisk I, 0, II jak przeacze na I to swieci sie zielona dioda a jak II to czerwona - ktory wskazuje ze wlaczylem instalacje gazaowa ? :) albo jeszcze lepiej dla mnie - ktory kolor diody oznacza ze ja wlaczylem ? (mam nadzieje ze we wszystkich jest tak samo)

 

pytanie moze glupie ale wczesniej mialem Honde Civic i tam po przelaczeniu od razu czulem ze jade na gazie - pierwsze kilka sekund silnik byl "stlumiony" - w BMW nie czuje zadnej roznicy przy przelaczaniu i zupelnie nie wiem kiedy jade na gazie a kiedy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej instalacji jest tak:

1. położenie środkowe (0) - auto zapala na benzynie (świeci na czerwono) a po przekroczeniu określonych obrotów przełącza sie na gaz (kolor zmienia się na zielony),

2. położenie skrajne lewe - dioda na stałe czerwona - tylko benzyna,

3. położenie skrajne prawe - dioda na stałe zielona - tylko gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tylko na Gaz i tylko na benzyne podobno jest regulacja gdzieś że jak mam na gazie odpala automatycznie na benzynie i przełącza po przekroczeniu obrotów ... czy ktoś może mi powiedzieć gdzie taka regulacja moze byc w przełaczniku nie ma? a w golfie miałem w przełączniku... nie wygodnie mi tak ciągle przełącząc benzyna gaz ustawił bym sobie na 5000 obr i wtedy bym pedałem gazu przełączał na gaz :)

 

mam przełącznik 2 stopniowy ale w środku brak trymera ...

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.