Skocz do zawartości

Problem z pasem bezpieczeństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum,

szczęśliwym posiadaczem jedynki,po półrocznych poszukiwaniach stałem się na początku tego miesiąca, więc nie miałem jeszcze okazji udzielać się na forum.

Chciałbym spytać się o radę odnośnie mechanizmu zwijającego pas bezpieczeństwa, umieszczonego w oparciu tylnej kanapy (środkowy pas). Mianowicie pas wciągnięty jest do końca i jednocześnie zablokowany. Zastałem go w takim stanie. Widzę również, że jest on chyba przekręcony o 180 stopni, więc mogę się domyślać, że z tego powodu zablokował się mechanizm i pasa nie można wyciągnąć. Nie ma również dużej możliwości manewru, gdyż pas jest napięty i jedynie składając kanapę można go lekko poluzować ale jak wciągnie mi go do końca to nie złożę kanapy do pionu.. Widzę, że są tam 2 śrubki ale nie wiem czy samemu brać się za rozkręcanie. Czy ktoś z Was rozkręcał ten mechanizm, czy może jest inny sposób?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Witam Cię cozac w klubie pasjonatów beemki "jedynki" ! :D

 

Pas chyba nie jest przekręcony... u mnie też tak jest. Tzn. był zupełnie odkręcony. Po obejrzeniu schematu (takiego jak w linku), przykręciłem i jest ok.

O ile dobrze pamiętam, przykręca się go jedną śrubą. Drugie, to chyba kołek ustalający...

 

Co do jego blokowania... trudno mi coś powiedzieć, bo czasy kiedy pasy bezwładnościowe wchodziły w życie, dawno minęły. A wraz z nimi i problemy.

Jedyne co jeszcze można zrobić, to posmarować czymś odpowiednim (spray). O ile jest dostęp do wnętrza szpuli.

No, chyba że nam nie zależy już na tym pasie, to można coś tam spróbować "pomajstrować". :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Opublikowano
  • Autor
Dziękuje za cenne wskazówki, wspomniałeś o linku do schematu ale nie widzę go w wiadomości. Gdybyś mógł mi go podesłać to byłbym wdzięczny, gdyż chętnie na niego zerknę zanim zacznę cokolwiek majstrować. Pozdrawiam
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

  • 2 lata później...
Opublikowano
czy istnieje możliwość wymiany zapięcia w środkowym pasie (tył) bo zmieniłem tapicerkę i mi teraz nie pasuje wtyczka do gniazda??
Opublikowano
Jest odkrecana

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Opublikowano
a jak to odkręcić. wtyczka i zapięcie jest różne w zależności od rocznika ???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.