Skocz do zawartości

instalacja LPG w m54, e46

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pacjent: to BMW 330i E46.

Komponenty:

hana green

stag 300 plus/isa2

KME gold

miedź 8mm

Stako 630/225/53l (wypoziomowany i zamontowany do jazdy przodem)

wielozawór extra

węzę parker

wlew pod klapką

 

dwa filtry FL ze szkła od certoolsa

 

Strojenie obserwując korekty paliwowe w INPA i AFR (sonda szerokopasmowa w wydechu)

 

http://img43.imageshack.us/img43/1605/73919889.th.jpg

 

http://img26.imageshack.us/img26/9038/40790079.th.jpg

 

http://img715.imageshack.us/img715/2738/22704499.th.jpg

Opublikowano
  • Autor

lobo, jaki jest lepszy reduktor (pojedyńczy) w normalnych pieniądzach, który obsłuży 230KM. A powiem, że właściciel rozpędził auto na autobanie do 240km/h na LPG (przejechał kilka kilometrów z taka prędkością) i jechało bez powrotu na Pb, a na polu było około 5 stopni (min temp. LPG ustawiona na 0 stopni) - więc raczej daje radę. Oczywiście dobór komponentów był w porozumieniu z klientem, który został zaznajomiony z wadami GOLDa (termika).

 

Ja wiem (podobno już) jest ACR 01 250KM (ciśnieniowo pada bardziej niż GOLD, ale termicznie jest lepszy) - jednak jak montowałem w tym aucie ACR01 był nie do zdobycia jeszcze, po za tym nie będę testował nowości w autach klienta.

 

Ja wiem też, że jest scorpion - na pewno (po przeróbce) byłby lepszy termicznie i nie gorszy ciśnieniowo, ale wolę reduktor z pudełka, bez konieczności przeróbek i utraty gwarancji na wstępie. Ponadto mam ze scorpionem same złe doświadczenia....

 

Jest jeszcze IG, ale cena jest o około 400zł wyższa (a nie włożę klientowi używki, bo to nie przystoi).

 

Czy jeszcze jakiś nie wymieniłem? Chętnie dowiem się jaki redek w podobnych pieniądzach będzie lepszy. A szczerze, to pierwszy GOLD, którego zamontowałem i jestem (na razie) zaskoczony nim pozytywnie. W moim aucie mam 2 x zavoli zeta n, ale u mnie jest więcej miejsca.

Opublikowano
Latem pojawi się Fazer to pewnie namiesza w tej kategorii.
Opublikowano
  • Autor
Na razie FAZER jest w fazie testów. Piotr - konstruktor wozi go teraz w M54 i podobno daje radę. Rynek to zweryfikuje. Trzeba poczekać.
Opublikowano

http://allegro.pl/r49-reduktor-ac-r01-250km-zawor-gazowy-sekwencja-i2254478828.html ale cos drogi, myslalem ze tanszy jest w sumie my jako watrsztat firmowy mamy go w innej cenie.

tu gold http://allegro.pl/r19-reduktor-gold-kme-360km-zespol-filtr-i2227656751.html podobna konfekcja

Co do cisnienia to mysle ze przy 360KM którymi rozśmiesza nas KME bardziej padnie gold niz r01 250 Przynajmniej ac nie pisze bajek podając moc i dlatego bym wybrał r01.

Wczesniej wstawialismy 2x zavoli ale jest duzo samochodów o mocy ok 250 wlasnie do nich powstał ten reduktor.

U siebie też mam dwa zavoli ale u mnie jest valvetronic i bez podciśnienia nawet r01 250 by nie wytrzymał.

Opublikowano
  • Autor
myślałem o acr01, ale nie było jeszcze tych do 250KM, a drutem byłoby wstawić ten do 150KM, choć pewnie dałby radę.
Opublikowano
Ale teraz już jest :) ta 150 jest mocniejsza niz 150 ale bez przesady, myśle ze 2.0 170km by jeszcze dało radę, drutem to jest wstawianie alaski do każdego samochodu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.