Skocz do zawartości

[e39] Wymiana sterownika AIRBAG


rwslimak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Auto to E39 525tds 1997-XII Touring Automat.

Ponieważ mam problem z wykasowaniem błędów w sterowników AIRBAG (i nie chodzi o to że błędy powracają tylko w INPA oraz DIS dostaję komunikat uszkodzonego sterownika "1. INTERNAL ECU ERROR") to planuję go wymienić na drugi o identycznych numerach. Pytanie czy muszę go programować, czy ustawienia są zapisane w innych modułach (EWS? IKE?) i wystarczy go tylko przełożyć? Jeśli programować to czym i co?

 

Znalazłem info że są 2 sterowniki, najpierw wymienię ten do którego mam łatwiejszy dostęp (pomiędzy siedzeniami, pod konsolą), o nr 65.77-8372521. Z tego co mi się zdaje to drugi sterownik znajduje się gdzieś głębiej? Gdzie go szukać - za schowkiem czy gdzieś głębiej pod siedzeniami?

 

Pisz we właściwych działach.Tym razem przeniosłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odp :)

 

Co do 2 sterowników :

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Touring/Europe/525tds-M51/LHD/A/1997/december/browse/audio_navigation_electronic_systems/electric_parts_airbag/

 

Wymieniłem nr 6 (Ctrl unit airbag/side) a pozostał jeszcze nr 1 (Control unit airbag). Narazie wszystko wygląda na to że system ładnie działa, zasymulowałem na żywo 2 błędy - odpiąłem zatyczkę z klemy pir. (nie mam osłony, ktoś tam grzebał już wcześniej) i wtyczkę maty zajętości siedzenia i błędy zaraz wyskoczyły, po czym udało się je skasować. Czyli wydaje się, że jest w porządku.

Edytowane przez rwslimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.