Skocz do zawartości

330ci po lifcie przekładka automat na manual


maciek7202

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że dyskusja wrze ;) ecml-> Nie mogę nazwać zakupu tego auta jako błąd bo to automat a nie manual, chociaż to mój pierwszy automat, zawsze był manual (e36, e39) to nadal na sto procent nie jestem przekonany, która skrzynia jest lepsza ( wiadomo są wady i zalety, oraz w zależności po co kupuje się auto). Wiadomo, że do 1.8 automat to raczej nie zbyt dobra opcja, ale nie ukrywam, że jeśli byłaby to mało skomplikowana operacja i tania to chyba bym się skusił jednak na zmianę na manual ;) Najlepszym rozwiązaniem było by po prostu przejechanie się manualem, wtedy wiedział bym co ewentualnie tracę ;) Martines_Lesz -> bardzo trafna odpowiedź ;) Masz rację, ale z drugiej strony kto kupuje 330i w coupe żeby spokojnie się toczyć ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze kupujesz 330 nie po to żeby jeżdzić 80km/h.

Mnie sie w moim automacie bardzo podobała sama jazda, przy kicku coolowa była ta szybka redukcja o dwa czy trzy biegi - poprostu bajka -a przy szybkim wyprzedzaniu - tylko pedał i o niczym innym nie myslisz - auto samo zmieni biegi. Zalety jazdy w korkach - wiadomo.

Gdyby nie to ze potrzebowałem tourasa (wózek) to bym moją 323iA nadal jezdził bo była super :8) a uwierz mi tez sie nie toczyłem.

Duzym plusem auta w melexie jest to ze praktycznie nie powinno być upalane - "bo jest niewygodnie" :) i szkoda skrzyni.

Druga sprawa w automacie z racji płynniejszej zmiany biegów elementy napędu są mniej eksploatowane.

W tej 330tce zaczyna mi niedomagać dwumas co sie objawia szarpaniem przy ruszaniu i czasem drganiem sprzęgła ([MOD: ostrzeżenie za przekleństwo, w dodatku pisane celowo, żeby ominąć autokorektę; przeczytaj lepiej regulamin forum] mnie to ostro) ale ma to też swoje plusy - żona ode mnie nie wyciąga buni bo jej sie przez to nie wygodnie jezdzi - a od tamtej czasami nie mogłem jej opędzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak szczególnie ten ostatni powód jest bardzo znaczący ;) No masz rację szczególnie jeśli chodzi o te elementy napędowe, jeździ się ok tylko po prostu chciałbym wiedzieć jakie straty i odczucie tracę jeżdżąc automatem w porównaniu z manualem. A kick też mi się strasznie podoba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, sorry ale zal czytac ta dyskusje

skumajcie, ze kazdy moze miec inne upodobania i oczekiwania i nie wykorzystujcie tego jako wyzwanie do pojedynku na posty i przekonywania ze swoja racja jest lepsza

 

... a wracajac do sedna tego watku, tu masz kolego link do forum, ktore wspomnialem w moim poprzednim poscie:

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=659314

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odświeżam temat, zdecydowałem jednak zmienić na manuala, miało na to wpływ kilka czynników, których nie będę tutaj wypisywał. Piszę to dlatego, że wiem jak ciężko znaleźć jakieś konkretne info co i jak. A ja służę pomocą. Jak coś to pisać : gg 4493825 albo mail: [email protected]. Trzymajcie się ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.