Skocz do zawartości

E60 elektroniczny stan oleju


siwysdz20021981

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie odnosnie elektronicznego miernika oleju w E60

mianowicie wsiadajac po nocy przekrecam kluczyk ustawiam i-drive na stan oleju, zapala sie zielona ikona ze jest stan w normie

odpalam auto i wyskakuje miarka ale bez zielonych kreseczek o ilosci oleju, dopiero po przejechaniu ok 5 km wyswietla sie stan

czy tak ma byc , czy cos zle robie a moze cos z czujnikiem nie tak??

Pozdrawiam

 

ps. u mnie wyswietla sie taki komunikat po czym znika i wyswietla stan

 

no measured valve available:

update of engine oil level in process...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cdxa powiedz mi jedna rzecz ty u siebie wymieniales separator oleju -pomoglo w spalaniu oleju>>??

u mnie jak uniose klapke od wlewu oleju jest delikatne zasysanie i obroty staja sie nierowne, kupilem niedawno to auto i tez mam wrazenie ze troszke za duzo pije

przebieg 140tys km serwisowany do konca

 

jeszcze walcze z druga sprawa wywala mi blad elektrozaworu na walku ssacym "zacina sie:- efekt nierowne obroty, czasami brak mocy, za niska mieszanka, czekam na elektrozawor bo mechanicy zamowili- moze to byc spowodowane taka praca silnika??

 

 

 

dziekuje za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak teraz u Ciebie wyglada spalanie na 1000km

Sytuacja wygląda tak że przed samą wymianą separatora piszczał mi że ma stan na minimum. Po wymianie bez dolewania oleju stan wynosił ponad 1/2. Po 3000 kilometrów poziom znów spadł i prosił o dolewkę. Dolałem 1L od tego czasu mam fulla. Ale to było jakies 1500km temu. Generalnie zdaje sobie sprawę z tego że te silniki palą dużo oleju, ale u mnie to silnik jakby wyciągał olej z miski, w kolektorze miałem zbiornik oleju:) Więc musiałem wymienic separator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.