Skocz do zawartości

Dziwny sygnał dzwiękowy


Warszawiak86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie od jakiegoś czasu gdy wsadzam kluczyk do kasetki stacyjki zaczyna wydobywać się sygnał dzwiękowy krótkie piknięcia trwający jakieś 8s, zdarzyło mi sie to co prawda dopiero 2 razy ale nie mam pojęcia co to może być nigdy coś takiego nie występowało. jakieś sugestie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja mam cos takiego od czasu do czasu ale mam dolozony zestaw bluetooth parrota i to on tak piszczy . Nagraj filmik bedzie prosciej

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos takiego od czasu do czasu ale mam dolozony zestaw bluetooth parrota i to on tak piszczy . Nagraj filmik bedzie prosciej

 

Nagrał bym filmik ale nie wiadomo kiedy znowu ten sygnał wystąpi musiał bym przy każdym wsiadaniu kręcić telefonem na wszelki wypadek hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
witam panowie udało mi sie nagrać ten dzwięk dodam ze teraz występuje on za każdym razem, jakieś sugestie??

 

 

Jeśli masz dodatkowy niefabryczny immobiliser (wymóg ubezpieczyciela dot. 2 niezależnych zabezpieczeń) to on właśnie tak piszczy.

 

Spotkałem ostatnio się z tym w 3 autach, które były kupowane w ramach programu Premium Selection i fabrycznie nie miały alarmu.

 

Czy dostałeś oprócz pilota/kluczyka dotykowo jeszcze szarego pilocika, którego musisz mieć przy sobie aby uruchomić auto ? jeśli tak to na 100% piszczy ten dodatkowy immobiliser...

 

Ja przez to ustrojstwa ostatnio nie dostałem zawału, podczas aktualizacji sterowników auta właśnie ten immobiliser odłączył zasilanie i jeden moduł się wysypał :mad2:

 

Właściciel dopiero po zdarzeniu przypomniał sobie, że zakładali mu takie zabezpieczenie w ASO :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dokładnie mam takie dodatkowe zabezpieczenie nosze je przy sobie ale nie z kluczykiem, mam też możliwość dezaktywować ten alarm przez ukryty wyłącznik. A więc co zrobić żeby jakieś chece nie zaczeły sie dziać??

 

Dźwięk ten informuje Ci o tym, że za chwilę uzbroi Ci się dodatkowy Immobiliser i nie uruchomisz auta. Dzieje się to wtedy gdy otworzysz drzwi z pilota, włożysz kluczyk i nie dokonasz rozruchu przez 30 lub 60 sekund (zależy jak masz ten Immobiliser skonfigurowany).

 

Krzywdy Ci to przy normalnej eksploatacji nie zrobi ale trzeba pamiętać o dezaktywacji podczas programowania/kodowania auta.

 

Jeśli chcesz mogę Ci podesłać instrukcję serwisową do tego ustrojstwa. Odezwij się na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.