Skocz do zawartości

x3 2.0d a 3.0d ?


wwo_j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym poznać wasze opinie jako użytkowników na temat X3(05-06r) z silnikami 2.0d bądź 3.0d.

A mianowicie który lepiej się sprawuje, bardziej jest przez Was zachwalany oraz ogólnie ich zalety jak i wady.

Z góry wielkie :cool2:

wwo_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam.

Ja bym brał z 3.0 dieslem auto bezawaryjne.moim zdanie 2.0 w x3 to porażka!

 

 

Tu bym polemizował.Zależy co kto lubi.Ja mam 2.0 d i jak dla mnie jest wystarczające.Spalanie,osiagi są ok.Pewnie ze jak ktoś chce troche wiecej mocy to 3.0 jest odpowiednie.Poza tym to nie jest auto wyscigowe.

Edytowane przez sfinks311
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To jest rzecz gustu :lol: Miałem i 2.0d jak i 3.0d, każda miała swoje zalety i wady.

3.0d jest dużo żwawsza ale za to pali więcej od 2.0d szczególnie w mieście :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rzecz gustu :lol: Miałem i 2.0d jak i 3.0d, każda miała swoje zalety i wady.

3.0d jest dużo żwawsza ale za to pali więcej od 2.0d szczególnie w mieście :norty:

 

no właśnie co do tej kwestii tego spalania...to jakieś raporty spalań przeglądałem nawet o to:

http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/x3/e83/

 

i wg tego to 3.0 mniej spala niz te 2.0 :norty: badz spala o ok 1,5l wiecej

jak to faktycznie wyglada?

wwo_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rzecz gustu :lol: Miałem i 2.0d jak i 3.0d, każda miała swoje zalety i wady.

3.0d jest dużo żwawsza ale za to pali więcej od 2.0d szczególnie w mieście :norty:

 

no właśnie co do tej kwestii tego spalania...to jakieś raporty spalań przeglądałem nawet o to:

http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/x3/e83/

 

i wg tego to 3.0 mniej spala niz te 2.0 :norty: badz spala o ok 1,5l wiecej

jak to faktycznie wyglada?

 

 

Patrz na diesla.Spala więcej oczywiscie.MI teraz zimą pali w mieście ok 9 l a trasa 7 l.W okresie letnim jeszcze mniej.Oczywiscie wpływ ma na to wiele czynników np. szerokość opon i styl jazdy

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja cały czas patrz na ON :) moja wcześniejsze wypowiedź tyczyła się zawartych tam opini użytkowników na temat spalania - oczywiście zdaję sobie sprawę że pewnie część z nich to jakąś fantazja w sensie zaniżanie wartości.

Stąd właśnie też i pytanie do Was skoro już na temat spalania zeszliśmy, jak to jest faktycznie z tą różnicą, bądź precyzyjniej +/- ile ona wynosi.

wwo_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam sie ze 20d jest wystarczajacy do x3 bo to nie jest auto wyscigowe.Co do 3.0 to mialem okazje jezdzic z tym motorem tylko w x5 i x6 ale wiadomo ze to znacznie ciezsze auta.Jesli szukasz szybkiego auta wez 3.0 a jesli liczysz sie z kosztami to 2.0 spokojnie wystarcza.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Marcych,gdybym mial kupic raz jeszcze x3 to tez kupilbym 2.0 bo przebieg rosnie,autko chodzi jak zloto dalej malo pali a ze duzo jezdzi w miescie to 177km wystarcza.Jakbym wiecej jezdzil nim po trasie to wybralbym 3.0 .Wlasnie zastanawiam sie nad zmiana na nowszy model...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

 

Do miasta tylko 2.0 :cool2: :cool2:

 

W pelni sie zgadzam!

Troche jeździlem róznymi SUV-ami ale biorąc pod uwage gabaryt auta i wagę to ze spalaniem- BMW X3 z silnikiem 2.0D nie ma sobie rownych.

U mnie przy jeździe 100km/h na trasie spalanie oscyluje ok.6,2 -6,4l.Przy 90 km-5,6l-5,8l.W mieście latem ok.8,5-9l .Zimą w mieście 9l-10 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.