Skocz do zawartości

Czy ta felga to chińszczyzna???


sfinks311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ta felga firmy Racing to taka chińszczyzna???

 

 

http://allegro.pl/nowe-felgi-17-5x120-bmw-e88-e46-e92-e93-x1-x3-i2173040370.html

 

Info od sprzedawcy:

 

Towar sprowadzany jest od amerykańskiego producenta Racing.
Felgi posiadają certyfikaty ISO, VIA, JWL. Na nasze felgi udzielamy pisemnej gwarancji na okres 36 m-cy 

 

Proszę o opinie

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styling 189.Tutaj możesz sobie sprawdzić - http://felgenkatalog.auto-treff.com/left.php?start=9# .Czy chińczyk ją wykonał hmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styling 189.Tutaj możesz sobie sprawdzić - http://felgenkatalog.auto-treff.com/left.php?start=9# .Czy chińczyk ją wykonał hmm...

 

 

Wzór jest mi znany tylko firma mnie zastanawia.Sporo ostatnio słychać o amerykańskich felgach i stą moje pytanie czy ktoś zna tę firmę

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ta felga firmy Racing to taka chińszczyzna???

 

 

http://allegro.pl/nowe-felgi-17-5x120-bmw-e88-e46-e92-e93-x1-x3-i2173040370.html

 

Info od sprzedawcy:

 

Towar sprowadzany jest od amerykańskiego producenta Racing.
Felgi posiadają certyfikaty ISO, VIA, JWL. Na nasze felgi udzielamy pisemnej gwarancji na okres 36 m-cy 

 

Proszę o opinie

 

...100% chińczyk...Certyfikaty na ich stronie to ściema bo nie dotyczą dopuszczenia do użytku a procesu produkcji ... jak nie mają niemieckiego certyfikatu ABE to nie sa dopuszczone do użytku ... sprawdz na Ebuy ceny chińskich felg bez dopuszczenia a przekonasz się jak intratny jest handel takimi felgami u nas ... towar jest sprowadzany z US w celu "zmylenia" celników bo na koła alu z Chin jest 22,3% cło dumpingowe decyzją UE 964/2010 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ta felga firmy Racing to taka chińszczyzna???

 

 

http://allegro.pl/nowe-felgi-17-5x120-bmw-e88-e46-e92-e93-x1-x3-i2173040370.html

 

Info od sprzedawcy:

 

Towar sprowadzany jest od amerykańskiego producenta Racing.
Felgi posiadają certyfikaty ISO, VIA, JWL. Na nasze felgi udzielamy pisemnej gwarancji na okres 36 m-cy 

 

Proszę o opinie

 

...100% chińczyk...Certyfikaty na ich stronie to ściema bo nie dotyczą dopuszczenia do użytku a procesu produkcji ... jak nie mają niemieckiego certyfikatu ABE to nie sa dopuszczone do użytku ... sprawdz na Ebuy ceny chińskich felg bez dopuszczenia a przekonasz się jak intratny jest handel takimi felgami u nas ... towar jest sprowadzany z US w celu "zmylenia" celników bo na koła alu z Chin jest 22,3% cło dumpingowe decyzją UE 964/2010 ...

 

Tak przypuszczałem czyli kupie jednak oryginały abo to pewnośc jednak :cool2: :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to szczyt bezczelności pokazywac certyfikaty z usuniętą nazwą firmy bo produkuje felgi ze złomu aluminiowego...poza tym komplet takich 17tek bez dopuszczenia ABE to jakieś 240euro ... w Chinach produkuje się ( jeszcze )dobre felgi alu lecz tylko do montażu fabrycznego albo renomowanych producentów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to szczyt bezczelności pokazywac certyfikaty z usuniętą nazwą firmy bo produkuje felgi ze złomu aluminiowego...poza tym komplet takich 17tek bez dopuszczenia ABE to jakieś 240euro ... w Chinach produkuje się ( jeszcze )dobre felgi alu lecz tylko do montażu fabrycznego albo renomowanych producentów

 

 

Poczytałem trochę o tych certyfikatach i to po prostu jedna wielka ściema.Sprzedawca na moje @ pytanie o certyfikaty nic nie odpisał a ludzie kupują te felgi nie tylko u niego.

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche uscisle to co napisales, bo akurat w tym temacie jestem bardzo na biezaco (akurat przygotowujemy sie do certyfikacji wlasnych felg)

 

...100% chińczyk...Certyfikaty na ich stronie to ściema bo nie dotyczą dopuszczenia do użytku a procesu produkcji ...

 

Te certyfikaty (TUV ISO9001 na Quality Management) dotycza systemow zarzadzania jakoscia. W skrocie, chodzi o potwierdzenie, produkcji powtarzalnej jakosci produktu, mozesz wiec produkowac zlom, byleby zawsze byl to zlom.

 

Oszustwo z JWL i VIA jest podobne. Chinscy producenci maja takie certyfikaty, ale uwaga, na sprzet laboratoryjny, ktory znajduje sie w fabryce (nie musi byc nawet uzywany). Na stronie JWL jest lista firm, ktore naleza do tej organizacji, mozna prosto sprawdzic, kto ma taki certyfikat na swoje produkty (oczywiscie nie musze tlumaczyc, ze nie ma tam zadnego chinskiego producenta).

 

jak nie mają niemieckiego certyfikatu ABE to nie sa dopuszczone do użytku ...

 

TUV i ABE sa wymagane tylko na niemieckim rynku, nie ma niestety w Europie ogolnego standardu certyfikacji felg (nie wymagaja tez homologacji, ktora jest wymagana w przypadku opon :duh: ). Co do samego ABE, to certyfikat potwierdzajacy zgodnosc parametrow z parametrami felg fabrycznych, nawet nie wszyscy niemieccy producenci posiadaja ABE na wszystkie swoje produkty. Dlaczego? Bo to restrykcyjny certyfikat, ktory np. eliminuje szersze felgi z nizszym ET, do montazu i uzytkowania wystarczy sam TUV potwierdzajacy dopasowanie felg do samochodu (z odpowiednimi rozmiarami opon).

 

sprawdz na Ebuy ceny chińskich felg bez dopuszczenia a przekonasz się jak intratny jest handel takimi felgami u nas ... towar jest sprowadzany z US w celu "zmylenia" celników bo na koła alu z Chin jest 22,3% cło dumpingowe decyzją UE 964/2010 ...

 

Jestem prawie pewien, ze te felgi nie widzialy USA, byly za pewne na Litwie, gdzie jest kilku duzych importerow sciagajacych wlasnie najtanszy zlom (i omijajacych w jakis sposob wlasnie clo antydumpingowe).

 

...to szczyt bezczelności pokazywac certyfikaty z usuniętą nazwą firmy bo produkuje felgi ze złomu aluminiowego...poza tym komplet takich 17tek bez dopuszczenia ABE to jakieś 240euro ... w Chinach produkuje się ( jeszcze )dobre felgi alu lecz tylko do montażu fabrycznego albo renomowanych producentów

 

Produkcja dobrych felg w Chinach ma male uzasadnienie finansowe, z prostego powodu, nie wyprodukujesz ich tam duzo taniej niz w kazdym innym kraju na swiecie blisko Rosji (skad kupuje sie aluminium - dobrej jakosci, z wydobycia, a nie z przetopu lyzek, tak jak w chinczykach z allegro), w samym procesie produkcji uczestniczy malo osob (wiec oszczednosci na placach sa naprawde pomijalne). Rzeczywiscie w Chinach sa produkowane felgi dla duzych koncernow, pod pierwszy montaz w tym kraju (a produkuje sie tam samochody BMW, VAGi, Volvo, itd.), wolumen produkcji jest dosyc duzy i nie oplaca sie poprostu wozic ich z innego kraju.

 

Poczytałem trochę o tych certyfikatach i to po prostu jedna wielka ściema.Sprzedawca na moje @ pytanie o certyfikaty nic nie odpisał a ludzie kupują te felgi nie tylko u niego.

 

Mam dla Ciebie prosta rade. Dobre felgi 17" beda kosztowaly w przedziale 2500-3000 zl brutto (jezeli nie sa np. przecenione lub na wyprzedazy).

 

Popatrz sobie na felgi.pl , maja najszersza oferte felg w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale nie mają takiego wzoru jak ja szukam.Zostają jednak chyba tylko oryginały :D :D :D

 

Kopii oryginalnych felg tam nie ma, z prostego powodu, nikt powazny nimi nie handluje. Sa inne 5 ramienne felgi.

 

 

Kopii jak kopii ale chociaż podobne zeby były.No nic.Wzory są ok ale ja jednak szukam jednego konkretnego

 

Dzięki za pomoc :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Już ponad 2 lata temu kupiłem felgi ze strony www.ladnefelgi.pl Wyglądało to tak:

miałem mętlik w głowie czytając fora, chińskie z chin, albo z chin ale nie chińskie ..... masakra. Znalazłem takie info : Aktualnie produkcja BMW, VOLVO odybwa się w chinach, Aple, Dell oraz inne najlepsze marki produkują w chinach i to znaczy że ich jakość jest zła? Tak jak wszędzie można kupić dobre i gorsze produkty.

Jeżeli firma Alufelgi ma ponad 3 tysiące pozytywnych komentarzy to na pewno musiała na to sobie zasłużyć. Jednak to jeszcze mnie nie przekonało, więc jeszcze szukałem niemieckich felg, ale po kilku rozmowach z wulkanizatorami dowiedziałem się , że już od wielu lat takie marki jak dotz produkują cześć towaru w chinach, zwrócie uwagę ze na felgach nie ma graweru „made in germany” tylko „design germany” – czyli zaprojektowane w Niemczech – i za to chcecie płacić po kilkaset złotych więcej?! Ostatnim bodźcem do kupna alufelg w ladnefelgi.pl był fakt, że mój kumpel się na nie zdecydował. Asekuracyjnie odczekałem czy felgi mu nie eksplodują. Ostatnio kupowałem kolejny komplet do innego auta i jeśli będę zmieniał samochód, to na pewno wiem gdzie szukać obręczy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam jak dzisiaj otrzymałem email ( ze strony Allegro (AluCenter)

 

" Nie do konca rozmumiem pytanie, nie ma czegos takiego jak dopuszczenie do ruchu, felgi musza miec certyfikaty jakosciowe, nasze felgi posiadaja certyfikaty JWL i VIA, nie znam tez niczego takiego jak specyfikacja EU, felgi musza spelniac normy jakosciowe i tak jak wspomnialem nasze felgi, oczywiscie je spelniaja. Nasze felgi kupuja salony samochodowe i zakladaja je do nowych auta, sami uzytkujemy te felgi na naszych autach od kilku lat, sa to auta duze i mocne. Felgi nie roznia sie jakosci niczym od tych sprzedawanych z autami czy w salonach samochodowych, "oryginalne felgi" poszczegolnych producentow sa produkowane najczesciej prze wloskiego Ronala czy niemiecki Borbet, praktycznie cala produkcja ich felg zostala kilka lat temu przeniesiona do Chin i Taiwanu jak i praktycznie wszystkich innych producentow. "

 

Pozdrawiamy Alucenter!!!

 

 

i co o tym sądzicie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze napisałem do nich tylko w celach informacyjnych , a w odpisie na email napisałem aby pokazali mi te certyfikaty , narazie cisza ;)

 

Wiec tak, tak jak Ci napisalem to manipulacja. Na felgi nie sa potrzebne w UE zadne certyfikaty, ani dopuszczenie do ruchu (poza nastepujacymi krajami - Niemcy, Austria, Szwajcaria i Wegry - gdzie wymagany jest certyfikat TUV). JWL i VIA to certyfikaty japonskie, rozroznic trzeba tylko dwie rzeczy, wszyscy sprzedawcy chinskich felg chwala sie certyfikatem JWL i VIA na sprzet testowy zakupiony do fabryki (certyfikat potwierdza mozliwosc wykonania badan testowych felg zgodnie z normami narzuconymi przez te organizacje), JWL na produkty posiadaja jedynie firmy zszeszone w JAWA (Japanese light Alloy Wheel Association) - jakie to sa firmy, mozna sprawdzic na ich stronie, certyfikaty VIA mozna sprawdzic jedynie za pomoca strony internetowej i zwykly czlowiek nie ma do tego dostepu (dlaczego? bo nie ma to znaczenia, w Japonii, nie mozna sprzedawac felg bez tych certyfikatow, sprawdzaja to urzednicy).

 

Kolejny czesto uzywany w manipulacjach certyfikat to TUV ISO 9001 - ten certyfikat nie mowi nic na temat jakosci produktu, a jedynie jakosci zarzadzania produkcja (w skrocie powtarzalnosci, czyli jezeli produkujesz cos niskiej jakosci, to 1, 10, 100 i 1000 produkt schodzacy z tej samej linii, ma miec taka sama niska jakosc).

 

Certyfikaty wymagane w Niemczech (i pozostalych krajach, ktore wyzej wymienilem), skladaja sie z dwoch czesci - czesci dotyczacej dopasowania do pojazdu (ta jest udostepniana koncowym uzytkownikom - w tresci mozna znalezc informacje na temat opon, ktore powinny zostac zamontowane, czy uwag dotyczacych samego montazu), druga czesc dotyczy natomiast testow wytrzymalosciowych (i z reguly nie jest udostepniania publicznie).

 

Nie jest prawda, ze w Europie nie produkuje sie zadnych felg, w Polsce jest m.in. fabryka Ronala, ktora produkuje niektore modele felg chocby dla BMW. Poza tym niektore koncerny samochodowe maja czasami wlasne odlewnie felg, ale zdarza sie to sporadycznie, rzeczywiscie w wiekszosci sytuacji korzystaja z duzych podwykonawcow jak wlasnie Ronal, Borbet czy np. Enkei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.