Skocz do zawartości

330 Ci samoczynnie skladajace sie lusterka


Sebemka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kiedy kupilem moja Bawarke borykam sie z problemem z lusterkami. A mianowicie przewaznie podczas postoju lusterko zewnetrzne które w danym momecie jest aktywne na przelaczniku sklada sie (szklana czesc nie cale). Mówiac sklada sie mam na mysli ze szklo lusterka wedruje do wewnetrznej strony. Jako ze mam elektrycznie ustawiane fotele nie bylo by to wiekszym problemem ale ostatnio zaczelo sie to dziac równiez pdczas jazdy i musze powtórzyc ta czynnosc kilka razy zeby pozostalo w ustawionej pozycji.

Dodam jeszcze ze samo skladanie calych lusterek (to w góre) czasami dziala a czasami nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daje mi do myslania ze przyczyna moze byc wilgoc wewnatrz lusterka. Ja wczoraj zlozylem lusterka i widzialem jak woda z deszczu wlala sie do srodka , po czym lusterka juz sie nie otworzyly .

 

Daj znac jak cos wiecej bedziesz wiedzial kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dzisiaj miałem 3h czasu i diagnoze postawiłem:)

U mnie wystąpiły 2 przyczyny:

1. Uszkodzenie stycznika składanych lusterek w przełączniku sterującym ustawieniem lusterek w drzwiach kierowcy.

Po rozebraniu styk był zwęglony i cały czas zwarty. Po wyczyszczeniu lusterka zaczęły się normalnie składać natomiast regulacja lusterek działała ale nie zawsze zgadzały się zadane i rzeczywiste kierunki ruchu lusterek.

2. Pomierzyłem napięcia przychodzące do przełącznika i stwierdziłem znaczne ich wahania. Wyszło że coś jest zaśniedziałe lub zalane w lewym lusterku które steruje pracą lewego i prawego lusterka. Zdjąłem tylko osłonę lusterka, taśmy wyglądały ok ale z uwagi na brak czasu na rozbiórkę mechanizmu się nie zdecydowałem. Może w następną sobotę:)

 

Z twojego opisu problemu wynikałoby że tez masz coś zalane lub zaśniedziałe w samym przełączniku lub w lewym lusterku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeję temat. Mam podobny problem. Lusterka samoczynie się składają i rozkładają w czasie jazdy, ale i na postoju.

Po opuszczeniu auta, trzaskam drzwiami, a wcześniej złożone lusterka się rozkładają.

 

Podejrzewam, że to coś z przyłączami lusterka, bo uderzenie w tapicerkę na wysokości lewego lusterka powoduje ich otwarcie.

Czasem po złożeniu w czasie jazdy nie reaguje na przycisk otwierania lusterek.

 

Na szczęście na razie nie zmienia położeń szybek w lusterkach. Odłączyłem bezpiecznik i auto pozostaje na cały czas otwartych lusterkach.

 

Jak zakończyły się wasze problemy? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz sprawdzić wiązkę do przełącznika, bo wygląda na przetarty przewód.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Czy na początek wystarczy wymontować przełącznik, żeby sprawdzić wiązkę do niego wchodzącą?

Dopiero jak nic nie znajdę to rozbierać dalej?

 

Czy taki sposób demontażu jak w linku jest ok? Czy lepiej podważać jakimś śrubokrętem, nożem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale sposób :shock: na hydraulika..polecam podważyć od strony rączki cienkim śrubokrętem, jest na to odpowiednie miejsce. Nie wiem czy coś tam wypatrzysz, ja zrzuciłbym boczek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.