Skocz do zawartości

BMW E30 M52B28 Alpinweiss


Fabianos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

chciałbym w tym temacie zaprezentować swój nowy nabytek,

 

auto przyjechało z Niemiec jako e30 1.6 kolor Alpinweiss, istotne dla mnie było kupienie tego auta ze zdrową budą (docelowo sprinty, kjsy itp) auto posiada praktycznie wszędzie oryginalną warstwę lakieru, jedyne miejsca gdzie czujnik pokazuje więcej niż ORYGINAŁ to prawa strona pod listwą na drzwiach, nie ma tam żadnej szpachli, jest druga warstwa lakieru,

 

auto jest pod wieloma kątami już przygotowane do sportu, lecz nie wszystko działa tak jak powinno, najważniejsze elementy, które będą wymieniane w najbliższym czasie to zawieszenie (obecnie jest tragiczny MTS, który jest niedopuszczalny :D :roll: ) i hamulce (jest tarcza przód i tył wentylowany ale auto bardzo słabo staje, po zapoznaniu się z informacjami na forum nie będzie żadnych przeszczepów od m3 itp tylko tarcze i klocki prawdopodobnie EBC)

 

auto obecnie posiada:

 

-silnik M52B28 (193 KM)

-skrzynia od BMW e39 2000r

-kolektor ssący od m50b25

-wał e39 2,8

-chłodnica e30 324 td

-miska olejowa e34 m50

-łapy silnikowe e36 m50

-dyfer e30 2,7 ETA 100% szpera (musi natychmiast wjechać spięcie na 25%, na 100% nie można nic dobrego wykręcić z czasem)

-zawieszenie gwintowane sprężyny i amortyzatory MTS Technik (tragiczny zawias wg mnie, nikomu nie polecam, wchodzi BILL B6 lub B8)

-hydrauliczny ręczny

-2 sportowe kubełki + pasy bezpieczeństwa

-założone tarcze na tył

-rozpórki przód i tył

-stożek wlotu powietrza wyprowadzony przez lampę na zewnątrz

-sportowy tłumik jeszcze nie wiem jakiej on jest marki ale nie jest ani głośny ani cichy, taki w sam raz)

-utwardzone wspomaganie kierownicy

-samochód maksymalnie odchudzony

 

zdjęcia WKRÓTCE (auto stoi u Adama w Raszynie (Auto Classic Service) bo padł komputer) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz obniżony zawias to ładuj B8 :)

 

dzięki tobie widzę co muszę dokładnie kupić pod 2.8 i z czego, oczywiście nie wszystko bo robię autko pod siebie i raczej nie walczę na kjsach ani nie driftuje :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawias jest obniżony ale tak nie może zostać, jest za nisko

 

będzie bill pewnie b8 ale sprężyna musi być standardowej wysokości, żadne tam allegrowe - 35mm :wink:

 

poleciłbyś jakaś sprężynę pod billsteina taką na różne nawierzchnie? one tam mają bicie ten rebound w tych lbsach chyba liczoną siłę wbicia i wybicia, muszę dobrać coś takiego optymalnego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem jakie ci polecić, ja mam Jamexa i chyba przy takich narazie zostanę :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no fabianos, to musisz dać serie, lub ewentualnie fabryczne M-techy. Ja mam taki sportowy, fabryczny. Na co dzień jest git, ale nie wiem jak to bedzie w kjs. Zmień stabilizatory, bo nic o nich nie piszesz, a pewnie masz te najcieńsze, o ile z tyłu wogóle masz. Jeśli chodzi o springi to spróbój w zapyatć w dziale dla sportu, tam znajdziesz wiecej zapaleńców co śmigają w KJS i inny pojeżdżawkach i pewnie coś sensownego doradzą. Jęsli chodzi o szperę, to z tego co czytałem to do tego typu zabawa najlepsza jest spięcie 40 %. Na luźnej nawieszchni 25 może być malo, a 40 nie bedzie powodować ciągłej tendencji do latanie bokiem.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"We are here, we are waiting." :)

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie, tylko progów mi brakuje, bo linia zderzaka przód/tył ma sporą przerwę pośrodku auta :D

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.