Skocz do zawartości

Drgania przy ruszaniu


heke1976

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas cofania w pierwszej fazie gdy puszczam sprzeglo czuje jakies drgania z tylniej osi jak by kola mielly ale to nie to

na plaskim terenie nie sa tak wyczowalne ale pod gorke czuje je wyraznie

w dodatku mam jakis halas "metaliczny dziek" (podobny do dzwieku jak by ktos gral na pile :) ) z tylniej osi i trwa jakies 1-2 sek przy ruszniu do tylu i przodu z jest slyszalny jak mam zawysoki bieg do obrotow

Bylem w BMW ale powiedzieli ze nic nie slysza i wszystko jest OK

 

Czy ktos cos wie moze mnie na cos naprowadzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam podobny objaw jak ruszam powoli nie dodając gazu albo tylko trochę to czuje te drgania właśnie spod tylnej osi i do tego w tym czasie szarpie autem.

Jeśli ruszam gwałtownie dodając więcej gazu to nic się nie dzieje i jest ok.

 

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą:

 

auto na postoju wibruje obroty w normie jak dodam gazu na postoju to drgania mijają- wiem że drgania tylnej osi raczej nie mają nic wspólnego z silnikiem ale czy czasem poduszka silnika nie jest uszkodzona i ona wprawia auto w te wibracje i szarpanie na tylnej osi???

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zwrócić uwagę na sprzęgło i koło dwumasowe

 

tez o tym myslalem ale dokladnie nie znam jakie objawy temu towarzysza i na co nalezy dokladnie zwrocic uwage

czytalem ze mozna to wyczuc na sprzegle ale tam zadnej pulsacji nie czuje a druga rzecz co znalazlem to ze mam czuc jakies drgania od silnika ale nic sie nie dzieje jak go zaplale to chodzi cicho zadnychy drgan nie czuje

 

Jeszcze jedno zauwazylem ze jak jest zimny to te drgania sa bardzie zauwazalne niz jak jest rozgrzany generalnie jak sie rozgrzeje to wszystko znika

 

I Jeszcze jedno czy ktos wie jak to jest ze ssaniem w tych samochodach ????

 

Bo zauwaylem ze jak rano albo po robocie wsiadam i ruszam to mam wrazenie ze samochod chce mi uciec do przodu i to bez uzycia gazu az czasmi powoli puszczam sprzeglo by ruszyc lub przychamowuje to samo pozniej sie dzieje na biegach 2 i 3 ale po krotkim czasie wszystko jest ok

 

Czy to normalne????

 

z gory serdeczne dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód szarpie przy ruszaniu to na 90% sprzęgło, a przy okazji koło dwumasowe też będzie można sprawdzić.

 

Drgania na wolnych obrotach wynikają z uszkodzonego koła dwumasowego, lecz oczywiście koło może być złe a drgań nie będzie.

Uszkodzona dwumasa BARDZO źle wpływa na wał korbowy, a dokładniej panewki.

 

Szarpanie przy ruszaniu oczywiście na nizszych obrotach jest większe. Jazda w korkach bywa też uciążliwa bo szarpie samochod. Kwestia wyczucia sprzęgła i da się obchodzić z tym. ale polecam wymiane. Mowa tutaj o uszkodzonym sprzęgle. Wszystko może iść też w parze z dwumasa.

 

Po zrzuceniu skrzyni wszystko będzie jasne ze sprzęgłem i dwumasa.

Edytowane przez bl120d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Mam ten sam silnik co ty ale w e91. Auto na postoju wibruje, jak otworze drzwi i je dotkne reka np za framuge to czuc drgania, na galce biegow drgania, auto czasami zabkuje jak ruszam na zimnym - w aso powiedzieli ze to ponoc norma w silniku n47. Ciekawi mnie tylko fakt ze jak auto dluzej postoi ( np cala noc) nie wazne czy w lato cczy w zime, to z zewnatrz silnik pracuje bardzo miekko i wyjatkowo cicho ( prawie jak benzyna :shock: ) ale jak tylko sie troche rozgrzeje to zaczyna klepac jak diesel ;/

 

Rowniez tak mam ze na zimnym auto jest zwawsze, nawet kiedys zrobilem cos strzasznego i sprawdzilem 0-100 na zimnym silniku i zarowno odczucia jak i cAs byly lepsze niz na nagrzanym ;/

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik co ty ale w e91. Auto na postoju wibruje, jak otworze drzwi i je dotkne reka np za framuge to czuc drgania, na galce biegow drgania, auto czasami zabkuje jak ruszam na zimnym - w aso powiedzieli ze to ponoc norma w silniku n47. Ciekawi mnie tylko fakt ze jak auto dluzej postoi ( np cala noc) nie wazne czy w lato cczy w zime, to z zewnatrz silnik pracuje bardzo miekko i wyjatkowo cicho ( prawie jak benzyna :shock: ) ale jak tylko sie troche rozgrzeje to zaczyna klepac jak diesel ;/

 

Rowniez tak mam ze na zimnym auto jest zwawsze, nawet kiedys zrobilem cos strzasznego i sprawdzilem 0-100 na zimnym silniku i zarowno odczucia jak i cAs byly lepsze niz na nagrzanym ;/

 

No temat tego durnego gadania z ASO BMW tez już nie mam siły i ochoty wysłuchiwania... Najłatwiej powiedzieć ten typ tak ma.

U mnie był robiony serwis z uszczelnieniem skrzyni biegów . dali zła podkładkę pod korek olejowy i delikatnie się sączył olej. do tego skrzynia wciąż ciekła. Robione było w Łodzi a bylem z reklamacja we Wrocławiu. oczywiście powiedzieli ze skrzynia jest jak najbardziej ok i to przez olej z silnika jest ona brudna. mimo iż tłumaczyłem fachowcowi ze olej silnikowy nie jest taki klarowny i czysty tylko czarny to i tak nie uznaja reklamacji, bo to FIZYKA i pęd powietrza rozchlapuje olej na skrzynie. Tylko proszę mi teraz powiedzieć jakim cudem leci on z silnika na skrzynie i czyciutki na sama jej góre ?

 

zapomniałem o temacie z racji braku czasu odwiedzania ASO. przy wymianie sprzegła i dwumasy co robiłem samemu. po ściągnięciu skrzyni okazało się że debile simmering uszczelniający od drążka biegów nie wbili do końca. tylko dolna część.

 

Co do szarpiącego sprzęgła slyszałem juz nie raz jak aso stwierdzało ze sa to normalne objawy dla tych aut jesli samochód był jeszcze na gwarancji...

 

 

Brak słow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.