Skocz do zawartości

problemy z silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam po dluzszej przerwie :8)

w mojej buni pojawil sie ok miesiaca temu problem... scislej mowiac odkad zaczela sie zima, tzn. wilgoc...

silnik na biegu jalowym pracuje dobrze, ale jak zaczynam jezdzic po ok 5 minutach silnik zaczyna sie dusic i gasnie (czesto na swiatlach czego nie lubie najbardziej) potep zawsze odpala ale zawsze tez z problemami i po takim zabiegu pracuje juz normalnie... :duh:

fura byla u meczaniora i podobno "juz jest zrobiona" ale jak latwo sie domyslec NIE JEST!! :cry: :cry2:

co moze byc przyczyna? kable? ale czy przy kablach nie powinno zdarzac sie to czesciej niz tylko raz po 5 minutach od odpalenia? :mad2:

po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec
Opublikowano
  • Autor
nikt nie spotkal sie z takim problemem?
po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec
Opublikowano

Przyczyn może być wiele ale z tego co obserwuję posty to dużo ludzi stawia na sondę.Także może zacznij od niej.

Pozdrawiam

Opublikowano
Witam! Właśnie przed chwilą czytałem post z podobnym problemem i pomogła wymiana przepływomierza.
Opublikowano
na poczatku odlącz sonde lambda i sie przejedz autem jesli ci zgasnie po tych 5 min to sonda jest ok i to nie jej wina
Opublikowano
  • Autor
:shock: a jak sie ja odlacza? :oops:
po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec
Opublikowano
jak wejdziesz pod auto to po prawej stronie skrzyni biegów masz wtyczke (taka jak w lampach przednich ) odlacz ja zaklej tasma obie koncówki aby sie woda nie dostała i sie przejedz . Ja teraz caly czas mam to zaklejone bo dopiero w poniedziałek jade wymienic ta sonde :( a obiawy zaczely sie w lato przez jakis tydzien auto mi zchodziło z obrotów ale sie to skonczyło az w zime zaczeły sie problemy na forum wyczytałem ze to moze sonda lambda weszłem pod auto odlaczyłem wtyczke a z niej wyleciało jakies 30 ml wody :):):) aaa i jak ja odepniesz to auto bedzie jezdzic jak by miało 60 km :):) i pamietaj ze jak to nie bedzie wina sondy to musisz dobrze ta wtyczke wpiąc spowrotem bo jak ci sie tam dostanie woda to juz bedziesz miał ten sam problem co ja pozdrawiam :)
Opublikowano
a przeplywomierz to najlepiej podlaczyc od jakiegos kolegi co ma takie auto jak ty i bedziesz wiedział czy to jest to
Opublikowano
  • Autor

dzieki za info :modlitwa:

jutro ide "ztjuningowac" samochod na 60 KM :twisted:

po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec
Opublikowano
  • Autor

ale czy jakby to byla lambda to nie dzialo by sie to czesciej? u mnie to sie zdarza tylko raz na zimnym silniku... jak sie zagrzeje to juz jest ok.

dziwne to troche... :shock:

po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec
Opublikowano

sonda! już sie rozpisywałem na ten temat! ale...

jak odpalałem to po 1 min zaczynała się chuśtawka na obrotach i dławienie,przy czym nie reagował na pedał gazu po minucie wszystko było dobrze i tak mogłem jeździc aż do ponownego odpalenia,wymieniłem sondę i jest oki.

Opublikowano

Ja bym raczej stawiał na kable WN jednak. Są specjalne spray'e do spsikania kabli. Możesz zainwestować te 20zł i sprawdzić czy po zastosowaniu tego nadal ten problem będzie się powtarzać. Ja miałem podobnie i po rozgrzaniu silnika przechodziło. I mi ten spray pomógł, ale kable tak czy siak do wymiany.

Serwisant z BMW mówił, że jeśli by to była wina sondy to byłoby tak cały czas a nie tylko czasami i to właśnie on (za darmo) :) spsikał mi te kable.

Opublikowano
  • Autor
a tak z ciekawosci... orientujecie sie jakie sa koszty wymiany lambdy?
po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.