Skocz do zawartości

Jaki preparat na delikatne zarysowania lakieru metalik?


Rekomendowane odpowiedzi

Własnie kolego mówimy tu tylko o praktyce i jeżeli cię to interesuje to moge ci powiedzieć że nabłyszczyłem (maszynowo) kilka aut plastmalem i efekt był zadowalający na autach czarnych co jak wiesz że nie jest proste .

wracając do twardosci lakieru to od kiedy zaczeto stosować lakiery ekologiczne wodne to nie są one już tak twarde jak lakiery ołowiowe

a lakiery czarne akrylowe typu schwarz stosuje sie na auta w wersji dwuskładnikowej bo sam akryl to nawet mucha zarysuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolo73

 

Sam piszesz 'nabłyszczałem', nabłyszczanie a korekta to są 2 rożne sprawy. Z praktyki Ci powiem, że też czasem nabłyszczam lakiery, miękka gąbka + Auto Finesse Tripple i powiem Ci że wszystko wygląda świetnie, właścicielowi jajca ściska, a wystarczy przejechać IPA czy zmywaczem silikonu i pojawia się ten sam obraz nędzy i rozpaczy, a nieczęsto również nowe swirle czy hologramy narobione brudną gąbką czy źle wypracowaną pastą co w przypadku plastmalu może być spotęgowane.

 

Przytoczę tutaj test mojego kolegi Michała, który pokazuje wpływ pasty Tempo na lakier:

http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/dlaczego-nie-warto-uzywac-ogolnodostepnej-pasty-polerskiej/

 

Nowe lakiery BMW dalej są jednymi z najtwardszych jeśli nie najtwardszymi na rynku, porównywalne są nowe lakiery ceramiczne, ale nie mam z nimi praktyki.

 

Tomasis

 

Najpierw pracuj twardszą stroną germana, a potem możesz wykończyć miękką, tak powinno wyjść najlepiej. Możesz zaopatrzyć się w IPA lub zmywacz silikonu jeśli chcesz mieć pewność całkowitego usunięcia rys, gdyż UC jak większość past polerskich zawiera wypełniacze. Obecnie bez wypełniaczy są chyba tylko pasty polskiej firmy 4NANO.

 

 

Epoka Plastmalu i Tempo dawno minęła, rozumiem że można machnąć plastmalem i się cieszyć, ale jeśli ktoś jeździ nowym E90 to warto pokazać mu środki, które uporają się problemem w 100%, a jeśli będzie chciał to może zainteresuje się kosmetyką samochodową i za pół roku będzie miał w lodówce 5 wosków Swissvaxa czy Zymola bo w tym kierunku powinno się zmierzać. Pytanie po co ludzie jeżdżą do zakładów detailingowych płacąc po 3 tysiące za pakiet skoro mogą nałożyć plastmal. Proponuję wpisać w google kosmetyka aut, zaprowadzi was to na forum gdzie są nie tylko odpowiedzi na podstawowe pytania a rodzą się wręcz nowe teorie nt. detailingu.

 

Pozdrawiam i czekam na krytykę :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.